Sada je: 28-03-2024 10:47.

Mama Vida- skočni zglob nakon kozica

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 67 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 22-01-2014 07:09  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Ne. Movalis i drugi nsaid lijelovi trebaju jedno 3 tjedna za ucinak.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-01-2014 07:31  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Hvala ti Kate.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-01-2014 08:34  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Ma nema na čemu.
Izvjesti nas redovito što se događa. Tebi će dobro to doći i kao vrsta dnevnika za kasnije kad sve zaboravis. I inače dobro bi bio da imaš jednu malu bilježnicu i sve promjene/lječenje evidentiraš (sve tekuće bolesti, nalaze, cjepljenje, ljekovi, ev.stresovi..sve što misliš da može imati utjecaj). S artritisom treba biti strpljiv i uporan i jako je važno da ne unosite dodatni stres zbog svega ovoga, da živite normalno koliko je god to moguće, a je. Čini sve što treba, ali ne dozvoli artritisu da vlada vašim životima. Sve to utječe na cijelu obitelj loše, ali ti okreni cijelu priču da utječe dobro, da se više povežete i brinete o zdravlju svih.
Ne boj se, bit će sve u redu. :dumdum:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-01-2014 09:03  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Otvorila sam temu samo za tebe, tako je lakše pratiti. Pozdrav

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-01-2014 21:56  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Vida bitno da pratiš što se sve dešava,nekako nastoj da ne skače previše,mada ti je dr dao zeleno svjetlo za vrtić,ali u vrtiću će sigurno bez nadzora iskoristit i zaboravit da nesmije i zaigrat se što je normalno.
Ali nije dobro da sad baš kad bi možda mogli čak i spriječit bolest da je provocira skakanjem ili nečim drugim,mi koji smo takoreći debelo mirni mi smo tek sad dobili zabranu od tjelesne kulture u školi,i vjeruj da sam mirnija kad ne preskače neke kozliće ili nešto što joj može aktivirat artritis,a njemu malo treba.
Zato pokušaj ;)

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-01-2014 16:12  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Više se ne žali na palac ali mu je od sinoć skočni zglob otečeniji nego prethodnih dana a i opet je blago crven, e sad ima li to veze sa polaskom u vrtić ili zamjenom ibuprofena sa movalisom? Upozorila sam tete da ne smije skakati, još ću im sutra ujutro ponoviti. Nažalost ja u pon krećem na novi posao tako da nemamo drugog izbora nego da ide u vrtić. Jesu vaša djeca pohađala vrtić ili su bila doma? Mogu li mu nečime mazati zglob?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-01-2014 16:38  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Ibuprofen gel, tipa deep releif..ako je zglob topao treba ga lagano hladiti oblozima

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-01-2014 22:01  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Vida moja je išla takođe u vrtić jer sam radila pa je morala,ali sam u situacijama kad je morala mirovati bila na bolovanju,nekako sam se švercala dok me jedna mama nije uputila da imam pravo koristit njgeu do njene 7 g.
Tako da sam odmah sebi olakšala a bome i spriječila daljno širenje bolesti,jer nije išla u vrtić svaki dan,zimu pogotovo kad su harale viroze i gripe.Ali ako nemožeš drugačije sa tetama dogovori da ga smiruju.
A što se tiče mazanja oteknutog zgloba,nama je dr preporučila deep relif ali njega polako umasiraj.
A ja mogu reći da općeniti masaža tog zgloba dobro dođe,mi smo se znali masirat obavezno jako čeSto,najoobičnijom aloa verom a deep relif smo ujutro i navečer.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 26-01-2014 12:54  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Evo novosti, znam da sam paničarka ali jednostavno si ne mogu pomoći, zato je i moje zdravstveno stanje u banani...U petak popodne se žalio da vidi neke šljive pred očima,
i da ga smeta svjetlo (2 dana prije sam i ja to primjetila jer je gasio svjetlo u sobi), nazvala sam u Svjetlost da vidim rade li možda u subotu no ne rade a u petak više ne bi stigli tamo i dr iz svjetlosti mi je rekla s obzirom na dg da ne čekam pon nego da idemo u bolnicu, onda sam nazvala hitnu na Rebru i istu stvar mi je rekao i okulista tamo pa smo po onom snijegu krenuli u ZG, bio je dežuran doc Vukojević, rekao je da osim laganog blefaritisa ne vidi ništa tj da je pozadina oka čista, kontrola za tjedan dana.
Hvala Bogu da je to ok zasad i da nismo završili negdje u grabi po onakvoj cesti (ali sam zato prije ulaska u garažu, valjda kako sam se opustila što smo stigli) zabila retrovizorom u onaj automat kaj izbacuje karte :oops:

Inače on se dosad samo 2-3 puta žalio na palac i stopalo lijeve noge-ja ne vidim nikakve promjene, desni gležanj je zadnja 2-3 dana ok, nema crvenila,ne boli ga, mažemo ujutro i navečer deep reliefom, preko dana tu i tamo arganovim uljem. Sutra idemo kod fizijatra i onda valjda na fizikalnu. Vidjet ću kako će mu biti zglob kad sutra opet ode u vrtić, tetama sam napomenula da ga pripaze ali jel ima koristi od toga vidjet ćemo jer njima nije jasno zakaj ne smije skakati ako ga ne boli a u čudu me gledaju dok govorim da ima veze s kozicama i sve ostalo...za pojam autoimune bolesti nikad nisu čule

Nažalost- zbog njegove i moje zdravstvene situacije, ja sutra krećem na novi posao, a valjda se to tak potrefi sve u isto vrijeme, držite mi palčeve.

Za slućaj da treba snižavati temperaturu pretpostavljam ne ibuprofenom jer je na movalisu, može paracetamolom? (s obzirom na vrijeme viroza da znam unaprijed)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 26-01-2014 13:26  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da, plicet, nikako ib. Super da je sve ok s okicama i odlicno da ste trefili vuka, najboljeg..

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-01-2014 14:14  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Jel tko imao problema s opstipacijom kod movalisa?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-01-2014 23:21  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Moja je već dugo na Movalisu nije nikad imala problema,možda je uzrokj u nečem drugom.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 31-01-2014 21:45  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
On je inače sklon opstipaciji a piše u uputi movalisa da je jedna od nuspojava i zatvor. Malac je danas bio na kontroli kod okuliste, sve 5, kontrola za 3 mj, zglob ga ne boli ali je nažalost i dalje blago otečen.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 31-01-2014 22:11  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
I mi smo danas kod vukojevica bili, pregledani oko 14h :-) super da je ok. Proci ce i otok, polako i strpljivo, odmah ste zapoceli ljecenje i to je jako dobro.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 01-02-2014 14:12  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Ja nisam bila, novi posao, manjak ljudi...tata je bio s njim, i baka u nekom vremenu, valjda su malo prije 14 h ušli kod Vuka ali je to uz 2x kapanje trajalo duže...
Žao mi je da nisam bila ja, možda bi se skužile... ;) Kod vas sve ok na pregledu?


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 67 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 25 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011