Sada je: 28-03-2024 22:06.

Ajmo ovdje svi sa kontrole.....

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 472 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 28-11-2012 18:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
Moja nikad nije imala osip po tijelu,ali nas je dr u nekoliko navrata pitala ima li itko u obitelji psorijazu :?: ... smartina Dekortin tj.svi kortikosteroidi uz to što napuhavaju sami od sebe još dodatno otvaraju apetit. I moja je na Medrolu od 5.mj.i dobila je 5-6 kg.,ali sad smo u fazi skidanja pa se i kg lagano tope. Na kolikoj ste dozi Dekortina bili prije ukidanja,ili mi se čini ili je dr to jako brzo skinuo,kod nas ide puno sporije :(

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-11-2012 09:03  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 03-10-2012 07:24
Postovi: 92
Mi smo bili na dekortinu samo dva tj pa je moja dobila 3 kg i bila napuhvaca bas nijedne lijekove,mi smo od dekortina imali osipe i nocne more nespavanje,lusila,pa je ukiinut isto.koma. sad problemi s mtx.sad se bojim i te arave. zastose ti kortikosteroidi tako dugo piju?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-11-2012 14:13  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 09-10-2012 13:30
Postovi: 28
mamice moja L je pila mjesec dana 20 mg dnevno, i onda nekoliko dana skidanja na 10 pa onda mjesec dana 10mg svaki drugi dan
evo baš sam joj jučer dala zadnjih 5 mg jer je nakon ove kontrole u ponedjeljak popila u pon i srijedu po 5 mg i to je to, nadam se zauvijek
od danas bi trebala početi piti aravu, vidjet ćemo kako će to biti
zamolila sam u ljekarni da mi izmrve u prah aravu da je može lakše popiti.... tako pije i movalis razrjeđen u malo vode ili vrlo malo cedevite...
drugačije ne ide, valjda je to u glavi, jednostavno ne može smisliti a kamoli popiti tabletu koja je komadu, pa makar i prepolovljena.... strašno kroz šta sve ta naša dječica moraju prolaziti
inače je jako disciplinirana što se tiče te boleštine, što god treba napravit će, ali tablete u komadu koma :omg:
al kad se mora.... šta ćemo.... tu smo da im olakšamo koliko možemo....
predala sam zahtjev na hzmo za uvećani dd, baš me zanima koliko će im trebati da mi odgovore...
i poslala sam poštom zahtjev za povrat novca za MR... pitam se pitam što će biti od toga svega :?:

_________________
L. 2004
l. koljeno 07.07
3 punkcije
mtx, dekortin, movalis, folacin....izliječena 2010.
09.2012. + tarzitis lijevog stopala
ponovo punkcija
dekortin, movalis
arava


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-11-2012 15:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 03-10-2012 07:24
Postovi: 92
Ja sam danas dala prvu tab arave 20mg,nadam se da ce biti ok a ne kao do sad.koliko ste vi dobile mg.mi nemamo problema s tabletama imali smo s injekcija. da li je kaj ti dr rekao za aravu,dali treba tu focalin,dali se preskace kod gripa i temp,meni nije nista govorio? sta trebam slati i kamo ,da li to za veći doplatak ili? da li je vama rekao za MR ili?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-11-2012 14:13  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 09-10-2012 13:30
Postovi: 28
moja L je jučer popila svoju prvu Aravu i isto kao i tvoja 20 mg dnevno i kaže da jako ružan okus...
dr nam nije ništa govorio a aravi, samo je pitao kako je podnosila mtx, ja sam rekla dobro, bez nekih posebnih nuspojava... ali je svejedno dao aravu....zašto ne znam....niti sam ga pitala za gripu, neke bolesti... ako dođe do toga zvat ću ga pa pitati....
takav mu je dan valjda bio, vidiš da ni tebi nije ništa puno govorio ni o aravi ni o čemu drugom....valjda su ga smotali ti silni telefoni koji su stalno zvonili... :roll:
za traženje povrata novca za MR smo slučajno saznali da imamo pravo ako si me to pitala, poslala sam poštom pa ćemo vidjeti,a i podnijela sam zahtjev za uvećani dd u hzmo pa ćemo i to vidjeti što će biti....
ako si me pitala za samu pretragu MR to nas je dr uputio da napravimo jer joj je sada po prvi put bilo stopalo otečeno i to jaaako, pa je tražio MR lijevog stopala sa kontrastom.....

_________________
L. 2004
l. koljeno 07.07
3 punkcije
mtx, dekortin, movalis, folacin....izliječena 2010.
09.2012. + tarzitis lijevog stopala
ponovo punkcija
dekortin, movalis
arava


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-11-2012 15:49  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 03-10-2012 07:24
Postovi: 92
šta treba poslati za veći doplatak ako znas da me uputis.mi danas popili dr za sad smo ok,od mtx samo imali na plucima upalu i kasalj i krv u stolici,nadam se da ce bit ok


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-12-2012 14:07  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 09-10-2012 13:30
Postovi: 28
kaže mi ona gđa u hzmo ovako, treba popuniti onaj klasični zahtjev za dd, i na mjestu gdje se nabrajaju djeca kod onog djeteta za kog se traži uvećani dd, treba napisati u kućici ( ne znam kako ide doslovno ) da li dijete ima teža oštećenja zdravlja, treba napisati da, bez obzira što još nemaš nikakav dokaz za to
uz taj popunjeni zahtjev priloži preslike nalaza od dr i to je to i predaj ga u hzmo....
dalje oni rade po tome, ne znam točno, tko poziva, oni ili netko drugi ali se ide na vještačenje, tj dokazivanje stupnja oštećenja zdravlja....

_________________
L. 2004
l. koljeno 07.07
3 punkcije
mtx, dekortin, movalis, folacin....izliječena 2010.
09.2012. + tarzitis lijevog stopala
ponovo punkcija
dekortin, movalis
arava


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 03-12-2012 18:31  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 03-10-2012 07:24
Postovi: 92
jesi li ti ostvarila


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-12-2012 14:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 09-10-2012 13:30
Postovi: 28
draga moja valentina
tek sam predala zahtjev, a nakon tog oni nas pozivaju na vještačenje... koje traje.... a kakva je kriza u državi i malo je novaca sumnjam nekako da će nam odobriti, ali ako ne odobre, žalit ćemo se... pa ćemo vidjeti dalje...
jesi ti predavala zahtjev za uvećani dd

_________________
L. 2004
l. koljeno 07.07
3 punkcije
mtx, dekortin, movalis, folacin....izliječena 2010.
09.2012. + tarzitis lijevog stopala
ponovo punkcija
dekortin, movalis
arava


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-12-2012 19:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Valentina imaš ovdje na forumu samo niže,pod temom DJEČIJI DOPLATAK,možeš naći potrebne
informacije.
Sve piše samo čitaj i još puno toga,i smiješ pisati na svim temama a ne samo na ovoj :rock:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2013 05:37  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 07-01-2013 14:29
Postovi: 22
Lokacija: Slavonija
Mi smo sa kontrole i imamo odlične vijesti :D
Nema više otoka na koljenu, smanjili smo terapiju na svaki drugi tjedan,
idemo k poboljšanju i to nas jakooooo raduje :bravo:
nije se ni žalila na bolove kao prije :dumdum:
imamo u 4 mjesecu opet kontrolu pa ćemo vidjeti šta dr kaže.
Idemo na preglede u školu idući tjedan,poslje pregleda se djeca cijepe koja će u školu,
e sad....ne znam....zvat ću dr da pitam da li se može cijepiti ili ne,još je na mtx...
Kakva vi imate iskustva u vezi tog cjepiva i mtx...

_________________
Rosa 2007
JIA u mirnoj fazi
blagi suprapatelarni otok desnog koljena
blaga hipertrofijasiovije i prošireni zglobni prostor PD 1/3
frdno nalaz uredan
Methotrexate 3 tbl 1x tjedno uz Folacin


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-02-2013 22:09  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Rosa bravo za dobre vijesti,radujem se zbog vas.
Što se tiče cjepiva i MTX,mi smo preskočili cijepljenje,sad je četvrti razred i nije još primila cjepivo,jer
smo bili na MTX a nakon toga imunitet joj je bilo loš,pa nam je naša školska liječnica dala do daljneg odgodu.
Imaš na temi MTX i cijpljenje pa pročitaj,ne preporučuje se,ali reumatolog ti mora napisati na nalaz,jer školska medicina baš i nevjeruje roditeljima nažalost,ako to negdje ne piše.Neće ništa biti ako preskoči.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-02-2013 08:55  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 03-10-2012 07:24
Postovi: 92
joj svaka čast...lijepe vijesti...koliko stze bili dugo na mtxu?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 17-02-2013 09:27  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 07-01-2013 14:29
Postovi: 22
Lokacija: Slavonija
Dragice- zvala sam doktoricu poslat će mi nalaz sa potvrdom odgode cjepljenja tako da ću imati šta predati u školsku medicinu (Hvala Bogu)
Valentina- godinu dana smo na mtx bili svaki tjedan, sad svaki drugi tjedan jer imamo poboljšanja...nadam se da će se situacija još više poboljšat ...
Hvala Vam žene drage :grli:

_________________
Rosa 2007
JIA u mirnoj fazi
blagi suprapatelarni otok desnog koljena
blaga hipertrofijasiovije i prošireni zglobni prostor PD 1/3
frdno nalaz uredan
Methotrexate 3 tbl 1x tjedno uz Folacin


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-02-2013 14:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 09-10-2012 13:30
Postovi: 28
Drage moje
Mi bili na kontroli 14.02. kod našeg dr h.
Nema otoka ni koljena ni stopala, čak nije ni uzv radio...
Kad sam mu rekla da se ona svejedno tuži povremeno na bolove u koljenu i stopalu, rekao je da je to vjerojatno od fizikalne terapije...
Pitala sam toplice i napisao je na nalazu stacionarna fizikalna terapija - toplice - napokon; i još jednom fizikalna terapija u našoj bolnici, nastavlja movalis i aravu piti....
E sad ne pitah ga koje toplice su najbolje za djecu sa jia, ako me uopće budu pitali negdje.....

_________________
L. 2004
l. koljeno 07.07
3 punkcije
mtx, dekortin, movalis, folacin....izliječena 2010.
09.2012. + tarzitis lijevog stopala
ponovo punkcija
dekortin, movalis
arava


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 472 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 22 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011