Sada je: 28-03-2024 21:27.

Kate (uveitis od 10 2010, operacija mrene kraj 2011)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 09-12-2010 15:06  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
E moja Kate,ja treba za pocetak da navatam muza,nije 4 meseca dosao kuci,ko zna gde se smuca :lol: ,pa tek onda da ga tipiziram...Kad dodje mora proci prvo moj rendgen :box: ,znacu odmah sta je i kako je,i bez tipizacije...

Salu na stranu, stavrno nije bio 4m, deci jako nedostaje, Turci ga zezaju za radnu vizu, a turisticka mu istekla, tako da mi je dragi ZAROBLJEN U TUDJOJ ZEMLJI, bez tendencije da ga uskoro odrobe (mozes misliti u trenucima panike kako mi je kad znam da ni on ne moze doci,ma koliko da je ovde frka)..

Sutra vodim A.na kontrolu, drzite fige da je levo mirno, a desno da cuti i dalje...

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-12-2010 21:34  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 24-10-2010 19:07
Postovi: 133
Lokacija: zagreb
Ajme , draga tebi je stvarno veselo.Blago si ga tvom mužu -ja bi isto u Tursku :plac: ili negdje di je toplo :plac:
Držim fige za kontrolu :dumdum:

_________________
J. dečko - 13 g
JIA/Stillova bolest - dijagnoza 10mj 2010
60mg Dekortina dnevno
16.11.2010. 50 mg Dekortina dnevno, 40mg Controloc
30.11 skidamo 5 mg svaka 2dana
09.12. 25 mg Dekortina dnevno

Život je nekad žut a nekad siv


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-12-2010 14:53  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
mraonicus, stvarno mi te ja žao. držim fige da će sve bit ok na kontroli!!!

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 18:32  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Jako loše vijesti od nas, i imala sam baš loš predosjećaj danas...i još žalila se na putu do tamo da joj suzi zdravo oko.

Kontrola (10 tjedna) Vuk

Imamo novu upalu na istom oku (desnom). Tyndal blago pozitivan, stanica jedno 5-6, novi fini precipitati /turkeova linija. I što je najgore, početak katarakte tj. diskretna katarakta (prvi napad uveitisa je već ostavio posljedice, a kapi su mu pripomogle, nažalost mora ih opet dati, a od njih se i dobiva prokleta katarakta)

Stari precipitati gotovo nestali, VID na oba potpun 1.0, lijevo mirno. Fundusi ok. Vjerojatno će mi i ova utješna rečenica nedostajati.

Bez širenja je sve izgledalo mirno, ali nakon širenja kad se vidi kontrast...sve se vidjelo.

Terapija: Max x3 + mast prije spavanja (kaže: ovo nikad ne volim davati, dobit će kataraktu, ali moram) Naclof što više, Myd 4x

" zahladilo je, to nije dobro za uveitise"
" i čudio sam se da je to tako olako išlo"
" o katarakti nećemo sada ni misliti, otom potom, uveitis se prvo mora smiriti"

Nije nam ni naplatio privatno. Kontrola u iduću srijedu na odjelu.

Osjećam se kao majka tereza koja je rekla da zna da joj bog neće dati više nego što može podnijeti, samo joj je žao što joj je toliko vjerovao.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 19:17  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-02-2010 00:00
Postovi: 222
Lokacija: Split
Kate :grli:

_________________
Roko 12/1999
12/2009 otok lj. koljena
02/2010 ReA
05/2010 juv. spondiloartropatija
03/2012 ankilozantni spondilitis
Decortin 20 mg 5/2010-08/2010
Lubor 20 mg i Salazopyrin 500/1000/1500 mg dn
Remicade 24.03.2011
lj. koljeno punktirano jednom08/2010


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 19:37  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
Kate jako mi je žao :(

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 20:01  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 24-10-2010 19:07
Postovi: 133
Lokacija: zagreb
Baš sam si i mislila da se nešto dogodilo jer te nije baš bilo....ali se nisam nadala ovome. Pregrmit ćete i to, uopće ne sumnjam,na slijedećoj kontroli sigurno će biti bolje. :dumdum:

_________________
J. dečko - 13 g
JIA/Stillova bolest - dijagnoza 10mj 2010
60mg Dekortina dnevno
16.11.2010. 50 mg Dekortina dnevno, 40mg Controloc
30.11 skidamo 5 mg svaka 2dana
09.12. 25 mg Dekortina dnevno

Život je nekad žut a nekad siv


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 21:53  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Kate,zao mije NEOPISIVO!
Ovo me je opalilo ko grom iz vedra neba! Kako ste uopste znali i otisli privatno, na sta se zalila konkretno?
Koliko vidim u A.knjizi kad je Turkeova crta radi se samo o orosenju,tj nisu to jos precipitati..to znaci da je tek pocelo,lako se orosenje skida, imala ga je sad i A.u prosli ponedeljak.Tek kad je u vidu trougla moze se pricati o precipitatima, mada nama ni tada nekoliko puta nije bilo, dr A.stalno prica samo o orosenju, valjda hvatamo rano i to je to.
Niste naravno mogli znati, ali moj termin na 7 dana je definitivno proveren...2 sedmice mi se cinilo previse, ali sam mislila da se upala smirila.
Simptomaticno je da kad skinete dexa upala se cesto vraca, sto bi znacilo da je mozda prebrzo skinuta terapija (znam da se boji katarakte ali kao sto vidis mnogo je gori uveitis za kataraktu nego kortiko). Ono sto mi nije nikako jasno je kako sad DA IMA KATARAKTU?
KAKO JE MOGUCE DA JE NIJE IMALA PRE 10DANA A SAD JE VIDI?

ZNAS LI KOLIKA JE I KAKO POSTAVLJENA (CENTRALNO,PERIFERNO...)?
Sta je tacno napisao u nalazu za danas?
I na kraju ne razumem kako je bilo mirno bez kapi sa sa kapima za sirenje je video?

Ako je ima ima je, gleda se kosi presek i nema veze sa sirenjem...mislis na siroku zenicu je kontrast crnog bio veci pa je primetio?! To mi malo deluje neverovatno, jer nama svaki 5-10 put siore zenice, a svaki put dr A.lepo vidi...mozda je ona jednostavno iskusnija, ali je ona 100% sigurna u svoj nalaz na usku zenicu, prvo gelda na malom pa na velikom uvecanju, svako oko...cak nam na usku zenicu gleda i oftalmoskopom ocno dno, i uvek sve vidi lepo nazad!

Sta da ti kazem nego moras ostati hladne glave, mozda da sacekate da se ovaj napad zavrsi, znam da je pretesko ali znaj da su na pocetku napadi najcesci i najgori (A.napad sa sinehijama 7/2008 pa 9/2008 uhvacena fibrinska mreza u zadnjem momentu, koja je ostavila pigment po socivu i desnog oka)...i znaj da koliko god tesko bilo, ipak postoji i taj prokleti MTX, koji znam da ti se utroba prevrce na pomisao samu, ali je najbolji za uveitise, znas i sama!
Veliki :grli:

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 22:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Setih se,mozda nije utesno,ali od kortiko joj se sad nece ta sekundarna katarakta dobijena od uveitisa pogorsavati!BAR MISLIM TAKO!

Naime,dr A.nam je jednom objasnjavala razliku izmedju njih dve,jedna je zadnja,kortikalna,i ta je od uveitisa,i nastavlja da se povecava samo od uveitisa sledecih...a steroidna je drugacija po tipu,iako je zovu isto sekundarna,ali na nekom drugom emstu koliko shvatam i napreduje samo ako se stavljaju velike kolicine steroida i dalje i prestane da napreduje kad se sa istim prestane.
Sve mi lici da je ta prva upala i duze trajala nego 2 meseca,mozda dr S.nije vdiela tada isto,pa je mozda od pretprosle kontrole od pre jos 2 meseca bila.
No,to sad ne mozes znati i manje je vazno.

Ne zaboravi dr Tutkun u Istanbulu,ona ima flare,on je merodavan kao indikator narusenosti barijere,uvek ste dobrodosli tamo ako se jednom odlucite,imate gde da budete i ko da vas povede.

Kljucno je da ste prebrzo skinuli kapi!Cak i Foster tvrdi,citala si,da se kapi ne smeju ni predugo drzati ni prebrzo skinuti ,tokom prvih 6 meseci,koliko treba da traje lecenje!Mi na prvom napadu nismo nikad ni dosli do tyndala 0,nego smo stalno imali plus minus,sve do pojave fibrinske mreze!

Takodje adut u rukavu su i sistemski sterodi,koje sad naravno treba izbegavati,a i mislim da vama ne treba jer se topikalno sve resavalo.
I takdoje iz iskustva mislim da Naclof ne pije vodu,u kojim god hoces kolicinama,treba udariti kortiko i polako skidati!

Jeli ti delovao uplasen i da ne zna sta sledece raditi ili siguran u sebe?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 22:27  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Joj Kate :grli:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 22:50  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
Kate, ne znam šta da ti ja kažem :grli:
Al znam da si ti velika žena koja će nać rješenje za to i da će sve bit ok...
:dumdum: :dumdum: :dumdum: :dumdum: :dumdum:

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 23:26  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Nalaz: Sinehije i dalje vidljive. Tyndall blago pozitivan, pigmentni precipitati gotovo nestali,ali vidljivi novi sitni. Oko bez podražaja. Lijevo uredan nalaz. OU bez patoloških promjena.

Kataraktu nije ni spomenuo u nalazu. Vidio ju je bez širenja odmah i samo komentirao da je tipično. Rekao je da je i od uveitisa i od kapi. Kad nije vidio te upalne stanice bez širenja, čak joj je htio danas ukinuti maxidex zbog katarakte i onda paf nakon širenja stanice, precipitati, kaže da je k. diskretna, ja mislim da je periferna, ali nisam ziher, nisam dobro čula, grom me pogodio. Vidjela si da je i Jacob naknadno dobio kataraktu, kao i Claire.. to je sve za očekivati..samo nisam mislila da će nas sve to snaći tako brzo.

Trebali smo sutra po rasporedu ići njemu na odjel, ali bilo mi ga je negodno opet tamo gnjaviti pored silnih bolničkih bolesnika, pa sam radije danas otišla kad je već tamo privatno (a čovjek nam nije ni naplatio, a bili smo dugo, puna čekaona), a i da ne izostajemo mi s posla. Prošlo nam je 12 dana od zadnjeg pregleda. Nisam sumnjala ništa posebno ako to misliš nego sam imala jako loš majčinski predosjećaj, znala sam da nas nešto gadno čeka (možda jer sam isčitala sve te blogove pa znam šta nam slijedi)

Proučavala sam kako Foster skida kortiko terapiju na puno mjesta. Mi smo na terapiji bili duže nego što on to inače radi (punih 10 tjedana i još se nismo skinuli skroz) tako da ne mislim da je prebrzo skinuta, dapače. On udari 6x nekih 2 tjedna i onda skida po jednu kap, po jedan tjedan i kaže da je jako zabrinut ako je netko pod kapima 3 mjeseca. A maksimalno se smije 6 mjeseci u najgorem slučaju, ne da toliko treba trajati terapija.

Ja ti u MTX ne vjerujem ama baš ništa kad su uveitisi u pitanju, nažalost, ali eto siguran je koliko toliko u odnosu na druge lijekove pa je logičan prvi izbor. Vjerujem donekle u Humiru i Remicade, samo remicade je izgleda totalno diskutabilan zbog gadnih nuspojava. Sistemski kortiko se više ne koriste za uveitise, po novom. A sve skupa, oko je maltene izolirani organ i sve sistemsko jako teško dopire do njega i zato tako je teško lječenje oka. Kortiko kapi ništa ne rješeavaju, samo zamaskiraju problem, tako da sve skupa, uopće ne vidim nadu u lječenju. Mislim da djecu može spasiti samo jako dobra prehrana, fizička aktivnost i život bez stresa, kao i nas same.

Nije mi djelovao uplašen, ma šta sve on vidi svaki dan, oguglao je da ne poludi, svakog ponedjeljka ima operacije. Bilo mu je žao naravno, iako kaže da mu je cijelo vrijeme bilo nevjerojatno to olako rješavanje upale. Ironija, kad je pročitala svih 1.0 rekao je prvi put zadovoljno "prošli smo napad bez većih posljedica" i onda paf..razočarenje za sve.

To kako nije vidio upalu bez širenja ne znam. Kaže da se na tom kontrastu puno sve bolje vidi i da se zato svaki put mora provjeriti dodatno i širenjem, bez iznimke.

Pitala sam prije pregleda za one "rijetke stanice" u CA od prošlog puta, kaže "ma to su u staklovini", i potvrdio da nisu upalne, što god to njemu značilo.

Pitala sam ga jel moguće da ta katarakta ostane tako mala nekim čudom, rekao je jako teško. Mislim da računa da će rasti i da ćemo u jednom trenutku imati operaciju katarakte. Za sad je zadovoljan s tih 1.0, to mu je najvažnije. Naravno kad je najveći problem kako smiriti uveitis.

I ja mislim da je upala aktivirana još u 5. mjesecu nakon grada mladih kad joj je desno suzilo jako, ali je prvo zamaskirana kapima, a onda još i previđena. Ja se sjećam da m. nije baš surađivala najbolje.

Česte su pojave prvog uveitisa nakon alergijskog konjuktivitisa, i to posebno nakon bazena. Svako malo se netko javi da mu je počelo nakon bazena.

Sve u svemu, ničim me ne možeš utješti, zakoračili smo u bezdan, ali svejedno ti hvala.
Što se tiče drugih lječnika, ne znam šta bi nam to u životu pomoglo. Treba zaustaviti taj uveitis, a dalje što se može sanirati kasnije.

Jako mi je krivo što se ona Karmela ne javlja više, oni isto imaju kataraktu i jedno oko pod upalom. Jako mi je krivo i što se smartinela ne javlja, pa oni sa USA foruma s uveitisima... a ima ih još puno koji bi nam dobrodošli svojim iskustvom. Ti si jedina bila i ostala kao edukator za uveitise i zato si zaslužila da a. konačno i zavijek prestane imati uveitise :grli:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-12-2010 00:25  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Draga moja,znam da si ocajna, sve znam..sta da ti kazem da te utesim, kad toliko toga znas, sve si prolazila zajedno sa nama, pomagala mi u edukovanju i sama saznala...sad znas kako izgleda boriti se sa ovom bestijom, nazalost i sto sam govorila da je sve mala maca u odnosu na uveitise. Iako ne mogu da poredim probleme nase dece, neko ima gadne probleme sa zglobovima, bolove, sepanja..sve je gadno na svoj nacin. Daj Boze samo svima njima zdravlja!

Ipak, znaj da i I.iz Db ima kataraktu i samo jedno oko,i da mu je i bez bioloskih nekako bolest sama po sebi usla u remisiju, iako znam da M.nije b27+. Takodje i ona mala Iva iz Bg, isto jedno oko, sa 4g joj prestalo skroz, sad ima 8-9g,sinehije i svasta je imala.

Moram priznati da mi to naknadno pojavljivanje katarakte nije bas jasno, ali znam za Jacoba i Karmelinu malu.

Znam za dexa,razmisljala sma posle o tome,sta je drugo i mogao,morao je probati skinuti je sa njih. Ko je mogao znati sta sledi. Ono sto ja mislim,je da je njoj kortikalna katarakta od uveitisa, i da ako budete drzali pod kontrolom upale, moguce drzati i njeno prosirenje pod kontrolom. Neka nada je definitivno da se domogne 10te godine,i sto kasnije naravno,jer su sve operacije katarakte mnogo uspesnije posle tog doba. Ali sad necemo o tome,a vidis da i on ne razmislja o njoj sada. Definitvno plan i jeste naci terapiju da zaustavi uveitis,sad i odmah!
Ja ne bi apriori odbacivala MTX, mala Clare je pod njim mirna skroz, iako znas kakve sve kompliakcije ima. Dakle kod nje drzi vodu,i oslobodio je od kapi. Ali i sa njim treba jos sacekati, bar dok se vidi kako ce se situacij razvijati.

Sad znam da ste u ocaju, ne poznajete razvoj boelsti kod nje i ne znate sta mozete ocekivati...ja sam takva bila dok nije proslo neko vreme, tada ukapiras kako ide, sezonski, koji je period najbolji izmedju kontrola itd. A A.je pila sistemski pronison samo tako,2x, i dosta reumatologa mi je reklo da ga cuvam za ne daj BOZE za jake uveitise. Iako on najvise izaziva kataraktu, čak vise i od kapi.

Uteha je jedina sad da znas toliko puno o cemu se radi, nasli ste dr sto je jako vazno, i da je JEDNO OKO, to sam svojevremeno rekla i M.iz Db, iako znam da je "mlako", ali je tako.

Videces na sledecoj kontroli nece biti orosenja, uhvatili ste ga da se jos nije zamahnuo, i sad cete ga mlatnuti u glavu. Jedino mi opet nije jasno, zasto odmah mast i to toliko puno! I ona je jak agens za kataraktu.

Kako sad izgleda oko pod tropicamidom?
Znaci nikakvih naznaka nije bilo, nije trljala, nije joj suzilo, fotofobija, nista???

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-12-2010 10:37  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Za razliku od mene koja uvijek smislim neku paniku, ti uvijek nađeš neke prave riječi, hvala ti što se trudiš u svoj svojoj muci, stvarno ti je bog dao dar da si trezvena. Fakat znaš. Pripremala sam se ja dugo psihički na ovo sve, sasvim je logičan slijed, ali me ta katarakta utukla sinoć, mislila sam da imamo nekoliko godina fore. Iako kad sam pročitala sve za klaru, sinulo mi je da je i to samo pitanja vremena s obzirom da je naš uveitis jako dugo trajao.

Kako misliš puno masti, dao ju je samo prije spavanja, misliš da je to previše, ostalo su kapi 3x? I on je rekao da je opasna mast, sam je rekao da jako mrzi što je mora dati, ali da mora.

Nisam znala da i. isto ima kataraktu...kako mi je to promaklo, možda tada nisam ni znala šta znači riječ katarakta. Pa šta se tim događalo, jel znaš? Oni su isto nestali, nadam zato jer je sve savršeno. Iako nije baš da ih je i bilo na forumu.

Izgleda sve mirno i ama baš nikakvih naznaka na desnom nije bilo. Vidiš da i on bez širenja nije vidio ama baš ništa na biomikroskopu, prije širenja je rekao "nema baš ničega, odgledala je sve olako,idemo ukidati maxidex, al ajmo još provjeriti širenje". Da, izgledalo je potpuno mirno, a šta misliš koliko se to puta dogodi drugim dr. tipa striber i ostalim oftalmolozima????? Koliko samo uveitisa vukojević dnevno vidi...

Na tome što je "samo" jedno oko sam jako zahvalna naravno, i to je jedina moja utjeha sada, ali znam i da je to samo pitanje vremena kad će me "grom pogoditi".

A to s MTX-om ili bilo koji drugim lijekom svejedno, čak i da pomaže i on se mora jednom ukinuti, a šta onda..Čim se bilokakvi lijekovi počnu spuštati, jovo nanovo. Pomaganje upitno, trovanje sigurno. Samo odlaganje neizbježnog uz trovanje. Ako organizam sam to nekako ne prevlada, nema pomoći... Naravno da ne isključujem MTX, da ne pomisliš to, ali niti malo vjere nemam u sve te lijekove, baš ništa.

Nego,vjerovala ili ne, idemo u nedjelju na planine (ako se ne porazboljevamo kao svi oko nas, pljuc pljuc) u Gorski Kotar do srijede da se maknemo od svega. Iznajmili smo plan.kućicu, kao iz Heidi. Tako da se ne brineš kad utihnem 3 dana, smišljat ću strateške planove za dalje.

Počeli smo nedavno davati onaj "beta glukan", dajem joj intezivno one skupe sokove od kupina ili ribizle, kalcij s C vitaminom. Šta sve ti sada daješ? Opet mi drma po čokolinu, kad joj je teško gristi išta s klimavim zubima i rastućim šesticama. Izbjegavat ću bijelo brašno, prebacila sam se na pirovo, jčer su prošle palačinke s tim. Ali mlijeko ipak neću micati skroz zbog kalcija. Možda bi trebalo davati D vitamin, vidiš da se kod chrona (iz klarinog bloga) ispituju deficijencija D vitamina?! Ja kad sam sebe onim elektrodama u Twin labu ispitivala na minerale prije nekoliko godina, pokazalo je jetru i desni jajnik (pogođeno ko puška)! i nedostatak mangana.

D.Plečko kaže mom mužu da je b.g. samo hrana i da se ne treba bojati davanja..probat ćemo i to, bit ću uporna, baš da vidim. Trebalo bi pitati dr za to.
http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?pa ... ticle=4727
http://www.dragoplecko.hr/kontakt.htm

Nego, volim te jako mraonicus, od prvog dana, da znaš.
Ono tvoje smijanje u ZG u svoj tvojoj muci NIKADA neću zaboraviti, to me nekako tjera kao bič naprijed!!!
Ne mogu ni zamsiliti kako je tebe sve najednom puklo i to samu s dvoje djece. Barem ste u uzlaznoj putanji.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-12-2010 11:07  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Gle ovo, molim te. Morat ću naći taj svoj nalaz iz twin laba (prije trudnoće), falio mi je još jedan mineral.

Glavni uzroci nedostatka Mn kod ljudi su nedostatna produkcija želučane kiseline, industrijska prerada namirnica, ali i nedostatna opskrbljenost tala biljkama pristupačnim oblicima Mn. Mangan regulira metabolizam Ca, a značajan je i kod alergijskih, astmatskih, epileptskih i reumatskih pojava koje su česte pri nedostatku mangana. Muke takvih bolesnika mogu se ublaziti manganom. Nedostatak Mn priječi ugradnju Ca u kosti i zube te je za terapije kalcijem kod osteoporoze značajna povezanost s Mn. Manganom bogate namirnice su pšenićne klice, zobne pahuljice, lješnjak, crni kruh, a nešto manje sojino brašno, suncokret i raž.

Children
1-3 years: 1.2 mg
4-8 years: 1.5 mg


ovo treba opet proučiti
http://villa-eskulap.netfirms.com/reuma ... tritis.htm

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 10 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011