Sada je: 28-03-2024 22:21.

Preporučljiva odjeća kod artritisa....

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 8 poruka ] 
Autor Poruka
 PostPoslano: 09-11-2009 11:17  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Kao što znate i sami da je artritis " hladna "bolest,ali puno se toga može promjeniti kod garderobe.
Neznam koliko vi činite na tom polju,ali ja DA i to jako,od posteljine gdje spava,pa do svakodnevne odjeće.
To sam čak i obitelji koja joj kupuje za rođendane ili imendane,naglasila
da ipak ako već misle kupiti da biraju što joj kupuju.
Nadam se da vam je poznato da je prirodna vuna od ovce,jako zdrava npr moja M ima štrikane čarape,u kojima spava,jer bez njih nemože.
Dobavljač nam je jedna teta koja je to radila,ali sad je nažalost operirala oči pa neznamo što ćemo,,i znamo da je od prirodne vune,voljela bi čuti i vaša mišljenja,ili
možda znate nešto što bi bilo dobro.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-11-2009 11:26  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
misliš "terluke"? to je zakon
mi imamo deku od prirodne vune

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-11-2009 11:28  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Nama je R uvijek vruće pogotovo dok spava, zna se sav preznojit pa ga u snu presvlačim, a pokriven je samo plahtom. Moji se još pokrivaju s frotirastom plahtom, nikako da dođemo do popluna. Inače, općenito pazim da je sve od prirodnih materijala, da nema plastike ni za posteljinu ni za robu.
Debele čarape- štrample nosi samo kad ide na snijeg, inače dokoljenke...

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-11-2009 21:58  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Da Kate takve čarape imaju sto imena,i jako su dobre.
Mada netreba nasjest svim onim reklamama koje da nekažem skoro *** ozdravljenje ako
kupite npr prekrivač.
Pogotovo ako to nije provjereno,jer ja sam svojoj kupila,ustvari moja šogorica u Austriji,sve od jastuka do štep deke i prekrivača.
Ali njihovo je imalo odobrenje od nihovog Ministarstva.
Mada sam još čula da je mast od jazavca i divlje mačke jako dobra za reumatičare,jer imamo lovca u familiji pa ako još netko potvrdi mislim da ću ga moliti da se skoncentrira na " divlje mačke " :mig: pogotovo jer od masti joj nemože ništa biti,a masaže nikad dosta.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 13-12-2010 22:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Štiklice za djecu razbjesnile mame

Roditelji su se pobunili protiv trgovina dječje odjeće koji su u svoj asortiman uvrstili cipele s potpeticom poput onih koje često nosi Suri Cruise. Tvrde kako taj artikl ohrabruje seksualizaciju kod djece


Suri Cruise nosi cipelice na petu, a njezini roditelji nemaju ništa protiv toga Sve je počelo nakon što su paparazzi prošle godine fotografirali glamuroznu trogodišnjakinju Suri Cruise u cipelicama na petu iz kojih se kćerkica Toma Cruisea i Katie Holmes ne skida.

>> Lolita sindrom sve rasprostranjeniji i u Hrvatskoj

Poznati brandovi GapKids, Next i Asda taj su artikl odmah uvrstili među svoje proizvode, naravno zbog zarade, ne misleći pritom je li taj artikl uistinu potreban djevojčicama.

>> Suri u spavaćici i bez cipela u šopingu

>> Nakon štiklica, Suri u plišanim papučama

Grupa majki koje su se okupile na internetu pod nazivom Mumsnet lansirale su kampanju čije je geslo 'Pustite djevojčice da budu djevojčice'. One traže od trgovina da donesu odluku prema kojoj neće prodavati proizvode koji potiču preranu seksualizaciju kod djece.

'Neke od cipela koje sam vidjela na dječjem odjelu više pristaju plesačicama u noćnim klubovima nego djeci', rekla je glasnogovornica grupe Mumsnet, Justine Roberts.

Cipele na petu nisu odjeća koju smiju nositi djeca čija stopala se razvijaju i iako je potpuno normalno da su odrasli uzor djeci u svemu pa tako i u oblačenju, ne treba ih požurivati u odrastanju.

Stručnjaci upozoravaju kako nošenje cipela na petu u najranijoj dobi može dovesti do bolova u kralježnici i artritisa.

'Svaka peta viša od 2 centimetara je pogubna za djecu jer u njoj lako mogu izvrnuti nogu', rekao je pedijatar Gregor McCoshim te dodao kako nekoliko takvih ozljeda za redom mogu dovesti do artritisa.

Brandovi i trgovine koji prodaju cipele s potpeticom za djevojčice od tri godine na više tvrde kako se kupci ne bune, a proizvodi nestaju s polica...

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 13-12-2010 22:29  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Širina prsta odredit će veličinu djetetove obuće

Preuske ili prevelike cipele mogu oštetiti dječje stopalo i držanje, a za svaki dan najbolje su nenamjenske tenisice s ne prevelikim potplatom.

Pri kupnji dječje obuće uvijek birajte onu s vezicama i remenjem jer se mogu namjestiti na idealnu razinu i savršeno prianjaju uz nogu. Izbjegavajte cipele koje se samo nazuvaju i nemaju ni remenje ni vezice jer njih obično uz nogu drži samo guma, koja s vremenom olabavi, a moguće je da ni od početka neće potpuno prianjati uz nogu. U njima postoji opasnost od spoticanja pri slučajnom izuvanju. Budući da većina ljudi, pa i djeca, imaju jedno stopalo malo veće od drugog, bolje je kupiti veće. Kupite li mu premalu ili preveliku obuću, riskirate oštećenje stopala, a time i držanje djeteta. Nove cipele smiju biti duže od stopala najviše za širinu prsta kako bi nožni palac imao dovoljno mjesta, a i stopalo za rast. Tenisice su lagane i mališani će uživati u njima, ali za školu birajte tenisice koje nisu namijenjene posebnom sportu.

TANAK POTPLAT ŠTETI KRALJEŽNICI: Tenisice tanka potplata nije preporučljivo nositi svaki dan jer slabo podupiru kralježnicu. Ipak, visina potplata nikad ne smije biti viša od četiri centimetra na ravnim cipelama, a mala djeca trebaju nositi još nižu.

UMJETNI MATERIJALI IZAZIVAJU ŽULJEVE: Prirodni materijali poput kože i platna najbolji su i najugodniji za gornji dio cipele. Takvi su materijali prozračni, “dišu” pa će zbog toga stopaladulje biti suha, neće se znojiti, a udobnost će spriječiti i stvaranje žuljeva.

PRSTI SE MORAJU MOĆI POMICATI: Vrh obuće treba biti dovoljno širok da se svi prsti mogu normalno pomicati, a ne da su stisnuti jedan uz drugi. Stražnji unutarnji dio, uz petu, treba biti čvrst i mekan kako bi ujedno dobro podupirao stopala i bio udoban.

UNUTRAŠNJOST OTKRIVA JE LI CIPELA USKA: Predškolskoj, ali školskoj djeci katkad je teško procijeniti jesu li prerasli obuću. To možete prepoznati po izlizanosti. Ako se unutarnji dio kod prstiju brže izlizuje od ostatka cipele, vjerojatno djetetu cipele nisu dovoljno široke.

PRIJE KUPNJE IZMJERITE STOPALO: Djetetov broj cipela može varirati zbog oznaka različitih proizvođača. Zato, ako treba, zatražite da mu izmjere stopala u trgovinama dječje obuće. Kupujte kvalitetno, ali izbjegavajte preskupu obuću jer će je brzo prerasti.

CIPELE MORAJU BITI UDOBNE ODMAH: Cipele moraju djetetu biti udobne odmah pri kupnji. Nemojte razmišljati o mogućem razvlačenju i širenju jer će dijete u njima provoditi cijeli dan te trpjeti bol i žuljeve dok se ne razvuku. Udobnost mora biti prioritet.

KVALITETA SE VIDI PO ŠAVU: Pri kupnji provjerite i unutarnje šavove te moguće ostatke lijepljenja koji mogu grebati dječje stopalo. Provjerite i kvalitetu lijepljenja da obuća ne bi promočila.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 15:53  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
Da dragice čula sam da su vunene čarape super za zglobove općenito. Moja susjeda ima RA i uvijek po kući nosi prave vunene čarape, kaže da joj je to super, samo malo su nezgodne (bockaju) za malu djecu,tako da nismo probali,ali vjerojatno bi se dalo i naviknuti pa prije nekoliko desetaka godina su ih svi nosali.

A što se tiče masti divlje mačke čula sam da je koriste ljudi koji se pri nekim težim padovima jako udare,da je za ta bolna mjesta od velike pomoći. Nisam čula konkretno za artritis,ali nebi bilo zgorega probati.

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-12-2010 17:03  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Ovo za bockanje vuneni čarapa,kažu da pomaže ostaviti 24 h u hladnjaku,
nakon toga da neće bockati.
Moja djeca ih vole jer se mogu po parketu klizati :) a bitno da ih nose,pa makar se i klizali.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 8 poruka ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 1 gost.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011