Sada je: 28-03-2024 18:21.

Alternativa kao pripomoć lijekovima (sve što postoji)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 111 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Poruka
 PostPoslano: 25-05-2010 10:46  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
Čula sam da u Mostaru postoji travar E. Šarić, koji liječi puno toga, i mnogo ljudi me nagovara na osnovu pozitivnih iskustava da odemo do njega, liječenje se temelji na kremama i čajevima. Zanima me ima li itko ikakvih saznanja ili iskustava o njemu.

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 27-11-2010 13:50  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-09-2009 08:22
Postovi: 130
Lokacija: HRVATSKA-gradac na moru
:box: za našu daljnju borbu sa problemima koje nam pravi ovo stanje idemo dalje.koljaljni kalcij?za odkišeljavanje organizma ali i kao dobar izvor kalcija,magnezija..da li tko ima iskustva?

_________________
samo ozdravi mi ti..


Vrh
 Profil ICQ  
 PostPoslano: 27-11-2010 22:40  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
mamica je napisao/la:
Čula sam da u Mostaru postoji travar E. Šarić, koji liječi puno toga, i mnogo ljudi me nagovara na osnovu pozitivnih iskustava da odemo do njega, liječenje se temelji na kremama i čajevima. Zanima me ima li itko ikakvih saznanja ili iskustava o njemu.


Ja nisam čula za njega ali sam čula za neku staru časnu setru iz Posušja koja je travarka i liječi puno toga,mi smo je kontaktirali
kad je mojoj curi dijegnosticiran artritis.
Ona joj je poslala čudo od tih trava i sirupa,krema i ulja,iskustvo?
Krvna slika joj je podivljala,sve je bilo u porastu,bojala sam se i nisam joj htjela više davati,što mi je od svega najbolje je neko ulje za masažu,to mi je bilo super i mislim da nam je jedino ono pomoglo,koljena su dobila svoju oblinu,sami zglob se nekako oporavio.Eto ako sam ikako pomogla drago mi je,ali možda je taj tvoj travar dobar nikad se nezna. :mig:
lida9 je napisao/la:
:box: za našu daljnju borbu sa problemima koje nam pravi ovo stanje idemo dalje.koljaljni kalcij?za odkišeljavanje organizma ali i kao dobar izvor kalcija,magnezija..da li tko ima iskustva?


Lida 9 nemam iskustva ali imam :grli:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-12-2010 11:36  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Jel netko probao magnetske narukvice od energetixa:
http://energetix.hr/?page_id=508

13. Zašto magnetska narukvica može ublažiti bolove u koljenu?
Magnet ima utjecaj na krvotok, boljom cirkulacijom organizam može brže eliminirati štetne materije, a hranjive materije i kisik se transportiraju bolje u sve stanice (uključujući i stanice u koljenu). Organizam na taj način bolje pomaže samom sebi. Vaša tableta protiv glavobolje ide najprije u želudac a ipak vas oslobađa glavobolje.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-01-2011 23:57  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Prijateljica ima čak i štapiće magneta koja drži u vodi i pije konstantno,ona inače ima neurološki problema,
imala je ozljede vratne kralježnice,glave , pa su oštećenja teška,kaže da joj magneti jako pomažu,
ona ih nosi na nozi poput narukvice.
Kaže da je to nju vratilo u život.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-03-2011 12:05  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Ljekovite biljke za bebe i djecu-----

Bolesti djece uvelike se razlikuju od onih kod odraslih, čak i ako se radi o istim bolestima. Mnoge ljekovite biljke nisu dobre za djecu – preagresivne su ili mogu imati popratne pojave na krhki dječji organizam. Različiti dječji zdravstveni problemi mogu se riješiti različitim ljekovitim biljkama. Preporučljivo je kupoviti ljekovite biljke, a ne sami brati, da bi se osigurala čistoća biljke. Također se moraju poštovati količine i minutaže u rađenju priprakava – u suprotnom pripravak može biti preagresivan za dijete. Ovdje navedeni lijekovi smiju se davati djeci od treće godine.

Kod bolesti NOVOROĐENČETA I DOJENČETA uvijek je potrebno posavjeovati se sa liječnikom. Od biljnih preparaka mogu se davati isključivo blagi čajevi od kamilice, koromača, matičnjaka i kima, oblozi od kamilice i mjestimice mazati kožu maslinovim uljem (npr. kod tjemenice).




PREHLADA
Prehlada je vrlo česta virusna bolest. Započinje peckanjem u grlu i nosu, dalje curi i začepljen je nos uz lagano povišenu temperaturu. Kod dojenčadi treba naročito obratiti pozornost na prohodnost nosa. Potrebno je ostati u krevetu i unositi mlake čajeve s limunom. Ljekovite biljke mogu pomoći u jačanju imunološkog sustava.
Kopriva – dnevno unjeti 2 litre čaja.
Stolisnik – dnevno unjeti 1 litru čaja.
Sljez – jednu žlicu korijena sljeza preliti sa šalicom hladne vode i pustiti da stoji 2 h. To otopina se koristi kao kapi za nos kod novorođenčadi. Od cvijeta i korjena se radi čaj koji pomaže u iskašljavanju.
Švedska gorčica – kod teške prehlade staviti na žlicu par kapi i udisati otvorenim ustima.

GRIPA
Gripa je također virusna bolest. Lako se prenosi kapljičnim putem. Simptomi su malaksalost, bolovi u zglobovima i mišićima i visokom vrućicom. Potrebno je potražiti liječničku pomoć i odležati bolest da se izbjegnu komplikacije. Bolest obično prolazi nakon 4-5 dana.
Čajna mješavina – uzeti jednaki dijelove bazge, kamilice, cvjetove divizme, ružmarina, gospine trave i anđelike. Na dvije litre vode staviti dvije žličice ovog čaja. Procjediti nakon 5 minuta. Piti kroz cijeli dan.
Luk i češnjak – jesti što više luka i češnjaka.
Jabučni ocat – piti ga s vodom.
Rasol od kupusa – vrlo djelotvoran kod gripe.

ANGINA
Angina je akutna upala sluznice ždrijela i krajnika. Uzročnici su bakterije ili virusi. Zažarenost ždrijela je velika, a na krajnicima se mogu vidjeti gnojni čepići. Prisutna je visoka tempratura, otežano gutanje, a malu djecu može i boljeti trbuh.
Čajna mješavina – pomiješati jednake dijelove ploda šipka, kadulje, ljubice i koprive. Piti 6-8 puta dnevno što topliji čaj.
Kadulja – piti dnevno nekoliko gutljaja i stavljati obloge od čaja na vrat. I kupka od kadulje je djelotvorna.
Luk – samljeti, zagrijati i staviti kao oblog oko vrata. Ostaviti da djeluje preko noći.

ALERGIJE
Alergije predstavljaju preosjetljivost ljudi na neke tvari iz neposrednog okoliša: pelud, prašinu, ubode insekata, perje, neku hranu... Alergije se očituju suzenjem očiju, kihanjem i osipom.
Kopriva i švedska gorčica – koprivi dodati žličicu švedske gorčice. Dnevno piti 3-4 šalice čaja.
Crni sljez – punu žlicu crnog sljeza staviti u pola litre hladne vode. Nakon 12 h procjediti, ugrijati i nekoliko puta dnevnoi ispirati dijelove kože zahvaćene osipom.
Smokve – 5-10 suhih smokava staviti u hladnu vodu i ostaviti preko noći. Ujutro pojesti smokve i popiti vodu. Kura traje 4 tjedna.

NEURODERMITIS
Neurodermitis je alergijska reakcija dojenčadi i djece. javlje se kad se počinje uvoditi dohrana. Počinje crvenilom, ljuštenjem kože i mjehurićima koji cure, a na kraju se stvaraju kraste. Te promjene jako svrbe pa si dijete može napraviti ogrebotine koje se mogu inficirati.
Hrast – 200 g kore hrasta u 3 litre hladne vode. Nakon 12 h podgrijti, procijediti i ispirati zahvaćeno područje.
Kamilica – dnevno piti 2-3 šalice toplog čaja, a čaj se može koristiti za ispiranje.
Orah – čaj od listova oraha se također može koristiti za ispiranje.

SLABOKRVNOST
Slabokrvnost je učestala pojava kod djece, posebice dojenčadi i nedonošćadi. Slabokrvnost se očituje blijedom kožom i sluznicama, krhkim noktima i kosom. Najčešći uzrok je premali unos željeza hranom. Stoga djeci u mlijeko i žitarice treba dodavati voće, zeleno povrće i meso.
Kopriva je bogata željezom – svakodnevno piti 1-2 litre tolog čaja u malim gutljajima.
Broćika – piti 3-4 šalice dnevno što toplijeg čaja u malim gutljajima.

POTHRANJENOST
Pothranjenost je bolesno stanje djeteta. Ono je izazvano dugotrajnim smanjenim ili nepravilnim unosom hrane. Uzrok mogu biti dugotrajni proljevi, crijevni paraziti, bolesti žlijezda sa unutarnjim izlučivanjem. Dijete ne dobiva ili čak i gubi na težini.
Iđirot – čajnu žličicu korjena staviti u šalicu hladne vode i ostaviti 12h. Procjediti, podgrijati i dnevno piti samo jednu šalicu što toplijeg čaja.

PRETILOST
Često mala djeca imaju probleme s debljinom. Pretilost je urođena, a može se potencirati prekomjernim uzimanjem hrane. No ona može biti i jedan od pokazatelja bolesti žlijezda sa unutarnjim izlučivanjem ili živčanog sustava. Debljinu kod djece treba sprečiti raznovrsnom prehranom i tjelesnom aktivnošću.
U dojenačkoj dobi se ne smije uzimati ni jedan od ovih pripravaka!
Kamilica – 2-3 šalice što toplijeg čaja na gutljaje.
Vrkuta – piti dnevno do 4 šalice vrlo toplog čaja u malim gutljajevima.
Švedska gorčica – 2 puta dnevno staviti čajnu žličicu švedske gorčice u jedan od gore navedenih čajeva.

PROLJEV
Proljev je stanje sa učestalim kašastim ili vodenastim stolicama. Najčešći je uzrok proljeva zaraza virusima ili bakterijama. Obično traje nekoliko dana. Kod umjerenih proljeva djetetu treba dati obilno da pije vodu s malo soli, a smije jesti samo naribanu jabuku, bananu, juhu od mrkve i rižinu sluz. Dojeno dijete ne smije prekidati dojenje, a dijete koj se hrani kravljim mlijekom treba što više mliječnih obroka zamjeniti voćem i povrćem.
Ukoliko je proljev jak (više o 5 stolica dnevno) uzrokuje loše stanje zbog moguće dehidracije djeteta i potrebno je potražiti liječničku pomoć. Što je dijete manje stanje je opasnije.
Djeci starijoj od tri godine može se dati:
Bobice borovnice – žlicu suhih zdrobljenih bobica preliti kipućom vodom i nakon 0 minuta procjediti. Piti dvije šalice dnevno.
Kopriva – piti jednu litru čaja dnevno.
Bobice bazge – djelotvoran čaj.
Švedska gorčica – ujutro uzeti čajnu žlicu ove tinkture.

Navedeno ljekovito bilje smiju se davati djeci od treće godine!

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 111 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: Bing [Bot] i 8 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011