Sada je: 29-03-2024 00:26.

Vala-osijek-jia

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 7 poruka ] 
Autor Poruka
 PostPoslano: 30-06-2014 09:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 30-06-2014 08:39
Postovi: 4
pozdrav,
mama sam malene djevojcice Vala (19.10.2007) Dijagnosticiran joj je JIA prije dva mjeseca.
2012. izrasla joj je oteklina ispod desnog koljena, obišli pedijatra ortopeda napravili magnetsku i dg je bila gangliom cista, koja ne smeta i ne treba ju dirati.......
krajem 2013. cijelo desno koljeno joj je pocelo oticati,a velicinom je se poduplalo.
Krecemo u kopanje po netu i na jedoj slici vidimo da je moguce JIA.
Pedijatar potvrdi sumnju i uputi na pretrage.
Kako ja imam dijagnosticiran AS, uhvatila nas panika, prvenstveno iz razloga sto u Osijeku je i reumatologija za odrasle u problemu, a za djecu niti u zacetku.
Nakon obrade na pedijatriji u Os ipak idemo u Zg kod dr. Bukovac
Punkcija koljena i lokalno kortici , a movalis 3/4 uvece u najavi mtx.......
vadili krajnike nakon zbog sumnje da oni uzrokuju upalu
Prosli tjedan su nam stigli nalazi imunologije, HLA tipizacija
IgG 12
IgM24
HLA 15, 27 poz
sklonost AS (87%) reaktivni artritis (37%)

trenutno sam blago receno prestravljena zbog loseg iskustva kojeg sam ja imala i jos uvijek imam i ne zelim da i ona mora proci bol neznanje,........
nadam se da cu ovdje moci pronaci sve sto ce joj pomoci
hvala unaprijed
sanela


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-06-2014 15:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Sanela dobro došlo iako ti ova dobrodošlica i nije najmilija ali red je red.
Nažalost stalno nam se povećava broj, :( očito nemožemo spriječiti JIA ali da se možemo međusobno educirati bome možemo.
Tu si ako imaš vremena iščačkaj ovdje po našem forumu što smo svi pisali i vjeruj da
ćeš si pomoći,bar malo.
Vjerovatno ti je dr predložila pregled oftamologa,to nemoj preskočiti ni u ludilu.
I dr Bukovac je super,nebrini i samo joj vjeruj,mi smo kod njje već skoro 9 g i vjeruj m i postala nam jhe ko član obitelji.
Nemoj se brinuiti i bojati nemora ona prolaziti što si ti jer u dobrim si rukama,a i vremana se mjenjanju medicina je puno postigla.
Zato optimizam na prvom mjestu i vjeruj m i i JIA će se preplašiti.
Samo okice provjerite ako niste,a pitanja ako imaš nastojat ćemo ti pomoći koliko možemo. :grli:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-06-2014 23:01  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 30-06-2014 08:39
Postovi: 4
hvala na dobrodoslici....
okice smo pogledali i sve je u najboljem redu, idemo na kontrolu kod dr Bukovac 9.07. pa cemo vidjeti sto dalje.....
htjela sam vidjeti ima li u Osijeku koja uduga za takvu djecu ili obitelji s reumatskim oboljenjima, gdje bi se mogli ukljuciti dobiti informacije koja su joj prava i mogucnosti za ulaznice za bazen, mozda yogu ili pilates iako sam vec dosta procackala nema nista konkretno, ali cu naravno nastaviti pa ce nesto iskociti
hvala


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 01-07-2014 23:01  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Sanela super za okice,ali što se tiče tih udruga po mojem okači mačku o rep.Sve je to žali bože,ja sam isto tako razmišljala na početku,ali vjeruj brzo sam odustala,jer vidjela sam da nema nikakvog efekta što sam u udrugama.Izdaju par brošurica, i to je to,sva ostala prava vjeruj moraš sama pitat,više naučiš od roditelja po čekaonicama nego u udrugama.Ali možeš se raspitati,sa vašeg područja dolazi puno djece pa tkop zna možda napokon netko nešto radi po pitanju djece sa JIA.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-07-2014 21:35  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 30-06-2014 08:39
Postovi: 4
steta bas sam mislila da ima nesto, ili netko da dobijes smjernice kako dalje.
od brosurica nemam koristi, kad sam se ja razboljela u gradu je mozda bio jos samo koji slucaj, u 20 godina nista se nije promjenilo............
tako da sam sama prokopala more informacija i samopomoci, malo sam zapustila informiranje , ali cini se da cu opet morati ponovo.......
hvala i pisemo si
lp
s.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-07-2014 06:03  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 30-06-2014 08:39
Postovi: 4
pozdrav,
vratili se jucer iz Zg, nalazi uredni mirni, nema nikakve upale :bravo:
osteje movalis do daljnjeg, i vidimo se za mjesec dana!!!
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
s.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-07-2014 19:07  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Bravo Sanela samo naprijed :bravo: pozitivno idemo dalje.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 7 poruka ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 23 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011