Sada je: 28-03-2024 19:04.

Mama Vida- skočni zglob nakon kozica

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 67 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 01-02-2014 14:40  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da. Moja je isto bila s tatom

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-02-2014 18:13  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
stigli nalazi, RF ispod 10, ANA neg

U tipizaciji tkiva se ne snalazim pa molim pomagajte

HLA-A 2,3
HLA-B 13,44
HLA-DR 7
DR 53
HLA-DQ 2-celijakija?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-02-2014 18:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
sad izgleda gripa, povraćanje, temp, kašalj, sutra ide vaditi krv i bris grla


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-02-2014 20:22  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
vida je napisao/la:
stigli nalazi, RF ispod 10, ANA neg

U tipizaciji tkiva se ne snalazim pa molim pomagajte

HLA-A 2,3
HLA-B 13,44
HLA-DR 7
DR 53
HLA-DQ 2-celijakija?


HLADR4 pozitivan kod poliartikularnog (seropoz, znaci RF poz)
HLADR5 poz kod poliartritisa (seroneg)
HLADR8 kod oligo tip 1
HLAb27 oligo tip II



HLA-A2 : sklonost spontanim pobačajima
HLA-A9 : paranoidna šizofrenija
HLA-B18: oralni liher ruber
HLA-DR3: hipertireoidizam i tireotoksikoza; sekundarne bolesti su: hipertrofija srca, atrofija skeletnih mišića, masnog tkiva i osteoporoza
HLA-DR11: dijabetes
DR52: kožne promjene, SLE, AV blok (neonatalni lupus sindrom)
HLA-DQ2: celijakija
HLA-DQ3: multipla skleroza

Ovdje sam ti nešto uspjela prekopirat,a ta nešto o celijakliji će vjerovatno biti priče.Iako nemora značit čut ćemo što dr kaže.Držte se,a sad je vrijeme te gripe nadam se da ćete se brzo izvuć. :grli:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-02-2014 18:26  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Bili smo na kontroli kod prof. Harjačeka, još uzv postoji mala asimetrija između l i d skočnog zgloba, nastavljamo sa movalisom, kontrola za 1, 5 mj


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 01-03-2014 14:44  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Vida što je rekao za nalaze.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 01-03-2014 16:51  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
da je sve što se njega tiče ok , pitala sam ga vezano uz celijakiju pa je pitao ima li tko u obitelji a pošto nema da ovo drugo što se ne tiče njegove domene on ne gleda


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-03-2014 22:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Ih je mu odgovor,nije njegova domena. :?:
Kod nas nema nitko ni artritis pa eto imamo ga sad.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-03-2014 15:10  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Ma da i meni je taj njegov odgovor onak :?: Ali iz nekog svog iskustva znam da svatko od njih gleda samo svoje....kad ćemo ići na kontrolu kod gastro pitati ćemo nju za taj nalaz


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 06-03-2014 19:46  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Znam ja da nije njihova domena,ali ipak možda malo više znaju od nas,pa ajmo usmjerit kod dr na kojeg mislimo da bi trebalo.
Šta nije tako.
Ah priupitaj ti još nekog od liječnika.Od viška glava ne boli zar ne. :mig:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 09-05-2014 20:27  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Evo cure vijesti od nas, bili kod Harjačeka na kontroli, skinuo ga s Movalisa, veli da to ok izgleda, kontrola za 1 mj, u slućaju pogoršanja odmah doći.
Kod Vukojevića smo trebali na kontrolu krajem 4 mjeseca, ja ga nisam na vrijeme naručila ( jer sam naivno mislila da se ne treba naručiti pošto sam za prošlu konrolu samo nazvala i rekla mi je sestra da dođem petkom bez narudžbe) i sad mi kaže sestra da nema termina do tko zna kad, neka nazovem krajem 6. mj pa će znati više :x .
A kako je tek nedugo počeo čitati prije par dana smo skužili da ne vidi pročitati veličinu slova koja su u stripu, ne znam koji je to font, a na zadnjoj kontroli je bio muž s njim i on se ne sjeća :roll: jeli mu dr provjeravao vid na daljinu...Jel preporučate nekog okulistu privatno ( jednom smo bili kod,čini mi se, dr.Henč)koji je ok s djecom, gleda pozadinu...Makar bi početkom lipnja trebao ići na pregled za upis u školu pa će u sklopu toga provjeriti vid i onda uputiti okulist ako treba ali to da ne vidi na daljinu sam i sama skužila pa da ne čekam...
E sad još jedna stvar koja me brine,malac bi na tom pregledu za školu trebao biti cijepljen na MoPaRu što bi ja voljela izbjeći ili bar odgoditi.
Dosad je cijepljen redovito po kalendaru,pitala sam Harjačeka što sa vakcinacijom a on je rekao neka se cijepi, dakle ne želi preporučiti odgodu a ja sam u strahu od nuspojava, posebno zbog reaktivnog artritisa. Pedijatrica nema šanse da odgodi cijepljenje pa me zanima da li ste vi kod pregleda djeteta za upis školu to uspjele izbjeći/odgoditi i na koji način?Ako ste cijepili čime ste cijepili? Zvala sam školsku ambulantu i pitala jel mogu donijeti Priorix,umjesto MMR-a kojim oni cijepe, i njime cijepiti pa su rekli da može. Ima li Priorix manje nuspojava(njime je 1. puta cijepljen i nije bilo nekih ozbiljnijih nuspojava)?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-05-2014 09:18  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Glede provjere vida, možete kod dr Striber u poliklinika Exacta na Kvatriću (inače radi u Klaićevoj).
Zagreb, Kvaternikov trg 2, II. kat
tel:+385 1 4556 979

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 13-05-2014 16:29  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
vida je napisao/la:
Evo cure vijesti od nas, bili kod Harjačeka na kontroli, skinuo ga s Movalisa, veli da to ok izgleda, kontrola za 1 mj, u slućaju pogoršanja odmah doći.
Kod Vukojevića smo trebali na kontrolu krajem 4 mjeseca, ja ga nisam na vrijeme naručila ( jer sam naivno mislila da se ne treba naručiti pošto sam za prošlu konrolu samo nazvala i rekla mi je sestra da dođem petkom bez narudžbe) i sad mi kaže sestra da nema termina do tko zna kad, neka nazovem krajem 6. mj pa će znati više :x .
A kako je tek nedugo počeo čitati prije par dana smo skužili da ne vidi pročitati veličinu slova koja su u stripu, ne znam koji je to font, a na zadnjoj kontroli je bio muž s njim i on se ne sjeća :roll: jeli mu dr provjeravao vid na daljinu...Jel preporučate nekog okulistu privatno ( jednom smo bili kod,čini mi se, dr.Henč)koji je ok s djecom, gleda pozadinu...Makar bi početkom lipnja trebao ići na pregled za upis u školu pa će u sklopu toga provjeriti vid i onda uputiti okulist ako treba ali to da ne vidi na daljinu sam i sama skužila pa da ne čekam...
E sad još jedna stvar koja me brine,malac bi na tom pregledu za školu trebao biti cijepljen na MoPaRu što bi ja voljela izbjeći ili bar odgoditi.
Dosad je cijepljen redovito po kalendaru,pitala sam Harjačeka što sa vakcinacijom a on je rekao neka se cijepi, dakle ne želi preporučiti odgodu a ja sam u strahu od nuspojava, posebno zbog reaktivnog artritisa. Pedijatrica nema šanse da odgodi cijepljenje pa me zanima da li ste vi kod pregleda djeteta za upis školu to uspjele izbjeći/odgoditi i na koji način?Ako ste cijepili čime ste cijepili? Zvala sam školsku ambulantu i pitala jel mogu donijeti Priorix,umjesto MMR-a kojim oni cijepe, i njime cijepiti pa su rekli da može. Ima li Priorix manje nuspojava(njime je 1. puta cijepljen i nije bilo nekih ozbiljnijih nuspojava)?



Vida mislim da školska medicina više ne cijepe MoPaRu nego se svi cijepe Priorixom.A da bi odgodila cijepljenje to ti je nabolje sa škjolskom liječnicom razgovarat,Da ona razvlači koliko može,mada i oni moraju imati napisano od specijaliste.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 02-06-2014 15:48  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Sutra idemo pa ću probati odgoditi ako uspijem uvjeriti školsku liječnicu a ako ne nosim sa sobom priorix ( još uvijek cijepe sa ovim našim cjepivom predškolce)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-06-2014 19:34  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Uspjeli odgoditi cjepivo do polaska u školu tj. do 9 mj pa ću onda vidjeti kaj dalje


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 67 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 9 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011