Sada je: 28-03-2024 12:20.

Okidači bolesti (stres, gripa, infekcije...)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 41 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor Poruka
 PostPoslano: 29-10-2009 15:50  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Ne sjećam se koje je bilo tada (ko da imam amneziju ko stara baba).
Dobro je, sve je normalno, ali je došla jučer iz vrtića s tim komentarom kao onaj put kad si ti bila :angelsad:

Trajalo je samo par dana, pa je vjerojatnije viroza. Nismo išli kod dr. kad je sve prošlo.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-10-2009 23:07  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Kate, držim vam fige da nije ništa!
Nama je tako R bilo 2 x poslije viroza (gripa) al jače tako da se 1x vidio otok, a drugi put da se žalio na bol, a otok je vidio samo na UZV

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-10-2009 08:39  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-09-2009 08:22
Postovi: 130
Lokacija: HRVATSKA-gradac na moru
uh,to nije nikako lijepa vijest.hajde kate,reci da nije bilo ništa samo da je malo napregnula koljeno u igri.

_________________
samo ozdravi mi ti..


Vrh
 Profil ICQ  
 PostPoslano: 30-10-2009 10:21  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Kaže da je ne boli više, to je samo tada prekjučer rekla nakon vrtića (i vjerujem joj da je bolilo, ona baš ne izmišlja), čini mi se sve OK sada. Al eto samo da znate da i mi strahujemo. Žali mi se da joj je muka povremeno, a kako je za vikend bila viroza i kurila 40, pretpostavljam da oporavak nije još potpun.
Muči nas i zubić, pa smo "pljunuli" 1300kn za "tuš za usnu šupljinu".

Hvala na brizi drage moje!

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-10-2009 13:01  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
sad sam čula da su nam u vrtiću vodene kozice
baš me cijela burna reakcija ovaj vikend podsjetila na vodene kozice iz 2006.
Jel moguće da još nekako reagira na njih iako ih je prebolila davno :plac:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-10-2009 13:35  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Navodno ne bi trebala reagirat, al ako je imala u jako slabom obliku onda ih može dobit ponovo.
I ja sam čula da vladaju

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-11-2009 23:21  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Iz amričkih foruma, saznajem da njemački doktor Hamer radi studiju u kojoj povezuje JIA s ODVAJANJEM od roditelja (tj. traumatičnim doživljajem).

Ovo je jedan dio

Also while at the nurses, they were telling me about about the works of a German doctor named Dr. Hamer and how he studies the links between diseases and tramatic events that happen in life. He started out with studing cancers because he was diagnosed cancer. There is information about his studies on the internet but the nurses asked me if I could think of anything that has happened to my daughter that could have been tramatic.

I guess I got too wordy....anyway..they brought me Dr. Hamer's book and turned it to rheumatism and it is linked to brutal separation...and my daughter was taken from me after she was born and spent 28 days in the NICU. I got goosebumps and the nurses told me that they are finding that many of idiopathic diseases can ...be linked with the hidden trauma that babies can go through when stay in NICUs. I was just curious because this information fits our situation...does anyone else have children that experienced some type of separation that could be consider "tramatic"? Part of Dr. Hamer's study is doing CT scans of the brain and being able to find spots on the brain that match spots on other people's brains fighting the same disease. The nurses told me that a scan for my daughter would not be necessary because we already know our daughter experienced a separation from us. Just curious and I thought I would share what I found.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 05-11-2009 08:11  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Nama nije bilo takvih traumatičnih odvajanja. Samo je išao s bakom (mojom mamom) s kojo stvarno obožava bi (a sad i L)

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 05-11-2009 09:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-09-2009 08:22
Postovi: 130
Lokacija: HRVATSKA-gradac na moru
kako je nama pedijatrica prije nakog vremena vratila karton sa cjelokupnom historijom bol.,malo sam iščitavala taj tok,jer mada meni svi govore da puno energije trošim na pitanje zašto se to dogodilo,ja ne mogu prestati to da se pitam.i tako čitajući pronađem jednu epizodu koju sam skoro zaboravila.naime sa tri godine posjet dr. je bio sa razlogom otoka svih zglobova praćeni bolom i svrabom,to je trajalo dva dana pa smo bili upućeni u split radi alergijskih pretraga.na pretragama ništa nije pokazalo ali su nam rekli da se to dogodi i od boja raznih bombona.tada je to meni bilo čudno jer moj sin nikada nije volio slatkiše samo žvakaće uvijek,ali mislila sam valja i žvakaće imaju boju.takva reakcija i otok ili bol se nisu više nikada ponovili do prešle zime(a i to je bilo nakon tri košarkaške utakmice zaredom u poprilično hladnim uvjetima).prebolio je vodene kozice sa 6.god,nakon operacije krajnika.sve prošlo bez komplikacija.sa 6.god predeverali smo i jedan udarac u oko na plaži pjeskom,koji je poslije prerastao u nešto slično ožiljku,(koji i pratimo u svjetlosti)i na to oko i ima dioptriju.drugo oko uredno.
i onda se opet vratim na nasljednost + emocije=mi danas?pogotovo ako sve bude išlo u smijeru anksilozantnog spondilitisa?

_________________
samo ozdravi mi ti..


Vrh
 Profil ICQ  
 PostPoslano: 05-11-2009 14:39  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Klamidija se šulja do zglobova

Infekcija koja u tišini pogađa spolno aktivne muškarce i žene, a neliječenjem dovodi do komplikacija s reproduktivnim organima, može ostaviti trag i na – zglobovima. Klamidijska infekcija mogla bi imati ulogu u razvoju jedne vrste artritisa naziva nediferencirana spondiloartropatija (uSpA), prema rezultatima nove studije.

Klamidija
Kod žena, infekcija klamidijom najčešće uzrokuje cervicitis i uretritis. Upala vrata maternice ili cervicitis je najčešća spolno prenosiva bolest u svijetu i kod nas. Pretpostavlja se da je oko 9% spolno aktivnih žena u dobi od 16-40 godine života zaraženo s klamidijom. Učestalost je nešto viša u spolno aktivnih adolescentica gdje iznosi 15-25%. Nerijetko se uz klamidijsku infekciju nađe i infekcija Humanim papiloma virusom, HPV-om. (Izvor: aids.hr)
Taj oblik artritisa je jedan tip spondiloartropatija (SpA), skupine bolesti koje imaju zajednička klinička obilježja, kao što su bolna leđa i upale hvatišta tetiva za kost. Druge SpA uključuju ankilozantni spondilitis, psorijatični artritis, artritis povezan s upalnom bolesti crijeva i reaktivni artritis (ReA).

Chlamydia trachomatis ili Chlamydia pneumoniae često uzrokuju ReA. Nova studija, koja je objavljena u časopisu Arthritis and Rheumatism promatrala je postoji li povezanost između tih dviju infekcija i uSpA.

Istraživači s University of South Florida uspoređivali su uzorke krvi i sinovijalne tekućina 26 pacijenata koji su imali kronični uSpA ili ReA induciran kalmidijskom infekcijom sa sinovijalnom tekućinom pojedinaca iz kontrolne skupine koji su imali osteoartritis.

Istraživači su pronašli da je učestalost klamidijskih infekcija kod pacijenata s uSpA bila 62% u usporedbi s 12% u kontrolnoj skupini.

http://arhiva.net.hr/zdravlje/page/2009 ... 07006.html

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-11-2009 16:07  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Infekcije u dojenčadi može dovesti do povećanog rizika reumatoidni artritis
Švedski istraživači su istražuje vezu između ozbiljne infekcije tijekom prve godine života i rizik od reumatoidnog artritisa (RA). Bilo je prethodnih studija koje su pokazala da infekcije mogu uzrokovati autoimune bolesti u odrasloj dobi. Čini se da trenutni studija pokazuju da infekcije u dojenčadi ometa normalno sazrijevanje imunološkog sustava.

Social Bookmarks

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 41 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 22 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011