Sada je: 28-03-2024 13:18.

Mama Vida- skočni zglob nakon kozica

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 67 poruka ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 10-01-2014 22:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Pozdrav svima,
nažalost evo i mene ovdje ali sreća da postoji ovaj forum, krećem odmah sa pitanjima i mojim sumnjama.
Moje dijete ima 6,5 g, taman prebolio vodene kozice, doduše u nekom blažem obliku i unazad 2 dana počinje priča zbog koje sam ovdje.
Žali se na bolove u desnom skočnom zglobu ( tvrdi da nije bilo uganuča, udarca...), nema vidljivog otoka ali je zglob hiperemičan i na dodir bolan a što me najviše brine ujutro oko sat vremena ne želi stati na nogu jer ga boli i štedi ju, onda ju počne nekako malo vuči i kasnije tokom dana normalno hoda što je pobudilo moju sumnju na JIA
(ili na reaktivni artritis sad na početku?)
Napravili smo hematologiju-kks, dks, jetrene probe i pregled urina i sve je uredno (se, crp). U 2 dana iščitala sam brdo toga vezano uz JIA i vidim da iako je krvna slika uredna i bez ikakvih okom vidljivih promjena na zglobu JIA može biti prisutan + "koincidencija" sa kozicama. I tražila sam pedijatricu uputnicu za reumatologa no ona mi ju ne želi dati iako moj suprug ima 3 autoimune bolesti a ja sam godinama u observacija za jednu ( visok RF)- ne tvrdim ništa vezano uz genetsku predispoziciju.
A ja ne želim gubiti vrijeme jer sam iz brdo postova pročitala da je bitno što prije dg i krenuti sa th. Koliko znam privatnog dječjeg reumatologa kod nas nema a bolest se dg uzv. Što mi je sad činiti?
1.Otiči na Srebrnjak i moliti da me primi reumatolog i da ću platiti pregled i da li se to uopće može u bolnici ili
2. Ići privatno kod ortopeda da napravi uzv zgloba , tu sam u dilemi jer sam čitala da ortopedi obično ne posumnjaju na JIA, ja znam samo Markovca u Horvaćanskoj, preporučate li vi koga?

Ispričavam se na dugom prvom postu ali stvarno mi je potrebna pomoć.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 10-01-2014 23:08  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Vida dobrodosla, znamo kako je...ja bi sastavila kratki i koncizan mail, poslala dr harjaceku upit. Uvijek postoji nacin, makar preko hitne. Kozice su tu samo srusile imunitet, pa su druge bolesti napale, olaksale napad artritisu. Druga varijanta je da preko privatne klinike Alergovita pokusas saznati kako doci do reumatologa privatno

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-01-2014 00:48  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Vida nemoraš se ispričavati ni zašto,dobrodošla.
Ja nebi uopće tražila ni od koga uputnicu ja bi svoje dijete odvela na Srebrenjak pod hitno,i vjeruj mi nitko te neće vratiti primit će te.Pogotovo ako je vikend u piutanju,jer ako je radni dan mogli bi te malo gnjavit.
I nemoj čekat svaki dan je bitan ako se na vrijeme otkrije,i moja kćer je zaradila JIA nakon kozica i da ne duljim bolje da ti oni kažu da nije JIA nego da ti sutra bude žao. :grli:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-01-2014 00:49  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
I nećeš ništa platiti ako ima zdravstveno osiguranje a vjerujem da ima.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-01-2014 08:50  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Hvala vam na javljanju, i meni je prvo palo na pamet otići za vikend na hitnu, mislite li da u hitnoj ima reumatologa?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-01-2014 09:10  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Zvala sam Alergovitu, njima je do 2011 dolazio reumatog ali sada više ne a i rekla mi je žena koja se tamo javila da po njenom saznanju privatnog reumatologa nema


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-01-2014 16:43  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Nije zurba..obicno se ceka par tjedana da se vidi hoce li samo proci i vjer hoce, strpi se.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-01-2014 00:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
vida je napisao/la:
Hvala vam na javljanju, i meni je prvo palo na pamet otići za vikend na hitnu, mislite li da u hitnoj ima reumatologa?



Naši reumatolozi znaju biti dežurni na odjelu Reumatologije na Srebrenjaku pa tako da i budu preko vikenda.A hitna ambulanta je preko puta glavne zgrade na Srebrenjaku tako da je sve tu.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-01-2014 16:24  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Zvala sam hitnu ambulantu na Srebrnjaku, nema dežurnog reumatologa za vikend tako da čekam do sutra..bila sam napisala da ujutro ne želi stati na nogu ali sam skužila da je problem dok hoda u cipelama, kako je njemu zglob bolan na dodir smetaju ga cipele i u njima ne može hodati, u crocsicama normalno hoda i kaže da ga ne boli dok hoda u njima ali je znači zglob i dalje bolan na dodir, blago crven a čini mi se od jutros i blago otečen


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-01-2014 19:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
vida je napisao/la:
Zvala sam hitnu ambulantu na Srebrnjaku, nema dežurnog reumatologa za vikend tako da čekam do sutra..bila sam napisala da ujutro ne želi stati na nogu ali sam skužila da je problem dok hoda u cipelama, kako je njemu zglob bolan na dodir smetaju ga cipele i u njima ne može hodati, u crocsicama normalno hoda i kaže da ga ne boli dok hoda u njima ali je znači zglob i dalje bolan na dodir, blago crven a čini mi se od jutros i blago otečen


A vjerovatno nešto je možda je ipak prisutna upala.A najbolje odeš i provjeriš,gore vade i krv tako da nemoraš obilazit
po bolnicama okolo.
I sretno pa javi kako je bilo, a ja držim fige da ipak nije JIA :grli:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-01-2014 22:49  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Ma naravno da ću javiti čim saznam nešto i ja se nadam da nije JIA ali nekako mi ne vuče to na dobro, zglob definitivno upaljen i to 2 tj nakon kozica....divim se svim hrabrim i čvrstim mamama i tatama tu na forumu, ja se već sad raspadam :cry:


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-01-2014 23:07  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da bi bio jia zglob mora biti mjesecima otecen, barem 6 tjedana po reumatoloskim normama. Trebao bi dobivati ibuprofen svakako sada, neovisno jel jia ili reaktivni artritis ili sinovitis.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 12-01-2014 23:11  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Dragice kako je tvoja curka sad, jel ste još na terapiji ili je u remisiji, koliko nakon kozica su joj se javili simptomi i koliko je prošlo do postavljanja dg od prvih simptoma?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 13-01-2014 10:44  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
situacija je slijedeća, čula sam se jutros sa ped, urazumila se pa će dati uputnicu za reumatologa tj. valjda nas je odmah i naručila za 1. slobodni termin kod dr. Harjačeka a to je 27.01, danas ću otići po tu uputnicu, sutra svakako idem u Zg pa ću s uputnicom na Srebrnjak i zamoliti ako nas može primiti ranije.
Kod malog stanje isto, sinoć sam počela davati ibuprofen, pedica nije sigurna ali kaže 2x/dan po 5 ml (to je u redu što se tiče kilaže -ima 19 kg a ide 5mg/kg tj. mase) ali ne znam da li se daju doze kao kod povišene temp i blaže boli ili veće( u uputi ibuprofena piše da kod artritisa idu znatno više doze-20-40 mg/kg?).
I treba li strogo mirovati, naravno u vrtić ga neću do daljnjega dati ali smije li se po kući normalno kretati?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 13-01-2014 11:06  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Super. Ibuprofen se obično daje tri puta dnevno, mislim da je doza OK. Harjaček će vjerojatno to zamjeniti Movalis tabletama koji se daju samo jednom dnevno. Pazi samo da ne skače po nozi, onako normalno, lagano sve.
Nemoj samo na gladan stomak davati, težak je za želudac ibuprofen.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 67 poruka ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 29 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011