Sada je: 28-03-2024 12:58.

Kate (uveitis od 10 2010, operacija mrene kraj 2011)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 15-12-2010 11:14  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 26-02-2010 12:43
Postovi: 138
Lokacija: Sisak
Kate žao mi je kroz šta sve prolazite.
Lijepo se provedite u planinama.

_________________
dečko Teo r.2006g
Oligo JIA oba koljena
Movalis 9 mg od 02/10
Punkcija oba koljena 04/10, 7/11, 5/12
Mtx 12,5 mg od 09/10
Bez Mtx-a od 8/12

Iskoristite vrijeme, ono umire tako brzo!


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-12-2010 16:15  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
Kate lijepo se provedite, i znam da je teško (nemoguće) pokušajte ohladiti mozak od svega i uživati tih nekoliko dana :dumdum:

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-12-2010 18:25  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Kate, držite se!!!

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-12-2010 18:50  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Nakon svega stos e desilo u nasoj bivsoj lepoj zemlji,ti me primis u kucu ko sestru,tvoja porodica i divni muz i dete isto...kako cu to zaboraviti!Nikada se kod vas niti u Zg nisam osecala ko stranac,a kamoli da sam nesto strepela za sebe i decu...inace ne bih sa svom svojom cetom dosla.Tako da o ljubavi prema tebi i tvojima nemam sta vise reci,sem da ste mi porodica i zato me i boli kroz sta sad prolazite.Ko da je M.moje dete,nema razlike!

Drago mi je da idete u planine,malo da se odaljite od problema,a mozda i visina potpomogne malo.Samo se nemojte razboleti!

A.bolesna,danas slikali pluca,vadili krv,se 8,crp 5,4,jetreni enzimi ok,snimak pluca ok,a nalaze urina i brisa grla cekamo jos.Biohemija sve ok.Namucila se danas,ali sam je morala odvesti,celu je noc kasjala bez minuta pauze.
Jos na sve to sva nikakva,a tata im dosao danas posle 4 meseca nevidjanja,ludilo na sve strane.M.obucen u novi kosarakski dres preko odece i nove kosarkaske patike,tupka loptu po stanu,a A.presretna jer ima nove Stella cizmice koje svetle u mraku.
A mama komirana od celog dana voznje po snegu(jos em deca grudvaju onako usput),maltretiranja po lekarima (opet sve sama)..ali sam srecna i najsmejana opet,koliko god to ludo zvucalo.Jos cu srecnija biti ako joj sutra kod dr A.na kontroli oke budu mirne i nastavimo spustati kapi.Desnom oku se naravno bojim,ovaj respiratorni virus hara,sva je nikakva mada nema temp.Dobila je hemomicin preventivno,jer se dr ucinilo da se malo diskretno cuje na plucima neko krcanje.

Da,smejem se smejem se a plakao bih,znas to..ali mora se tako draga moja Kate,nema nista od ocaja,narocito ne pred decom.Za sada poksuaj da ne ocajavas,idemo dalje,zajedno smo jaci,svaki korak cu biti uz vas,a aduta u rukavu imamo zajeedno dosta..tako si ti istrazivala za mene i moje dete kad ti uveitis nije bio ni na pameti,ali si bila tu za nas.Kazem ti najgori je pocetak,posle slede bolji dani.A posle cemo mi tj ans dve negde ko dve tetke sa ladnom trajnom,u neke terme na rehabilitaciju,na masazu i spa,kad nam devojke budu super i bude sve ok.

Da,I.ima kataraktu,to im je negde rekao jos Vlah.ili Vuk.ne secam se,li su rekli da zaboravi sad na to.Mislim da je i njemu malecna.

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-12-2010 19:45  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Jel to a. kašljala jer je tata došao :mrgreen:
Drago mi je da ste konačno zajedno i da se djeca provesele skupa s tobom. Mogu misliti kakva sreća u kući. Sad malo odmori od foruma, čuvaj svaku minutu za muža, da ne pobjegne opet :lol6:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 15-12-2010 21:14  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Vezan je... :lol6:

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-12-2010 13:00  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Vidim budna si bila dugo :roll:

Kontrola kod Vuk na odjelu - 12 tjedana

Tyndall negativan, nema upalnih stanica, nema friških precipitata, ostao je 1 pigmentirani od prve upale. Tlak 12. Vid na desnom 0,8/0.9 (gledala pod onom rupicom).
Terapija za kortiko ista: max 3x, myd x2, nacl 4-5

Na lijevom zdravom oku ima izgrebanu rožnicu u donjem dijelu od jutrašnjeg trljanja!!!
To bi po meni moglo biti objašnjenje kako sve nastaje. Djeca češu oči zbog nečeg, ili alergije ili konjuktivitisa i onda oštete rožnicu, pa krene upala ako to dugo traje. Ona je od 5 .mjeseca krvnički trljala oči ujutro.

Pitala sam ipak za kataraktu. Kaže da joj je na prednjem dijelu od uveitisa i to sinehija oni opaciteti se valjda stvorili, plus na stražnjem malo od terapije. Ali kaže da nije strašno, "ne smeta joj".

Sve u svemu, zadovoljna sam.
Možda molitva pomaže za nas Mraonicus :angel:

Nego jedva sam preživjela danas sve, ne znam koliko još mogu izdržati ove stalne stresove.
Uvijek sam se pitala kako mrao.izdržiš kontrole na 7 dana i tolike kapi, a sad mi se 7 dana čini vječnost do čekanja kontrole. Na kraju ćemo valjda obe imati biomikroskop doma.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-12-2010 13:59  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Super za okce! :bravo:

Daj sad mi kazi,vi ste pre 8dana bili privatno,jeli tako?tada je stavio max 3x?
Kad je sad kontrola?

Ne razumem kakva prednja karatakta od opaciteta,mislis ima pigment na socivu,ali to je spolja?
Katarakta je uvek zadnja kortikalna,tj pocinje na zadnjoj kapsuli sociva,takva je i od uveitisa i od kapi,ali nekako je ipak razlikuju.
Ja cisto sumnjam da je ona mogla od toliko malih kapi dobiti vec kataraktu,prosto nemoguce!Razumnije mi je da je od upale,one prve koja je dugo stavjala.
Super da joj ne smeta,mora da je bas beznacajna.

Samo me interesuje kako ce se situacija odvijati sad po kapima,hoce li se uopset siriti do kapi ako je uveiticna i ako uveitis drzite pod kontrolom?

Kako za upute,trebaju li vam svake sedmice ili ejdan uput vazi nekoliko meseci?
Kod nas za ambulantni pregled uput vazi 6meseci,pa je izvodljivo da ne trcis stalno kod pedijatra u dom zdravlja,a za dnevnu bolnicu gde A.prima mtx mora biti na mesec dana.
Kate,imate srece da je dr Vuk,toliko predusretljiv,drugi bi ti rekli da dodjes za par sedmica ili emsec dana,veruj mi!A kljucno je to ici na vreme,sto vec sama znas!

Drago mi je da si zadovoljna i da se sad malo odmorite pre nove godine,da je u miru docekate,verujem da je i njoj dosta svega!
Mi od danas kapamo 4x,malo mi je to prebrzo skinuto,ali sta ce biti bice..slusamo je slepo!

Daj planirajte mali put za Bg,molim te,bas bih se radovala,da se malo podsetis svog rodnog grada,zadovoljstvo ce mi biti da mi budete gosti,a i da je dr A.vidi,mislim da ne skodi!Ako ne sad po zimi,ono u prolece,za Uskrs ili kad vec imate slobodne dane!

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-12-2010 14:45  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Prije 14 dana smo bili privatno (ali nije nam naplatio) kad je uveo 3x max zbog tyndalla (bili smo tada na 1x). A prošlu srijedu smo bili isto na odjelu bolnice, kao i danas (tad je bilo 2-3 stanice). Uputnica nam je na mjesec dana.

Iduća kontrola je za 14 dana, ako nam se nešto ne zakomplicira. Sad ga neko vrijeme nema, uzeo je slobodno. Da samo vidiš kakav mu je tempo, jutros opet nekoliko prijevremenorođenih beba s kataraktom prije nas. Ne vjerujem da je ikada ikog odbio, radi ko parni stroj i odradi temeljito.

Nije spominjao nikakav pigment u priči o katarakti, tako da ne znam šta bi ti rekla. Ne zaboravi da je ona prvi tjedan mast dobivala 4x, možda je i od toga nastao cirkus.
Ali o tome nema ni riječi na nalazu.

Hvala ti za poziv, srce si, ali otom po tom.
Ovaj tjedan nam je bio slobodan (a prošli smo uzeli godišnji) i tko zna kad ćemo opet imati free.

Prištekaj aninu mamu na face, ima artritis grupa, svašta pričaju..

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-12-2010 16:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Trazila sam je za prijatelja,jeli tebe prihvatila?
Bojis li se sad jer je kontrola za 14dana?Ne bi trebalo az to vreme nista da se desi,jer imate terapiju.
Super vam je pritisak,lona lepo saradjuje za merenje jel da?
Zasto trlja levo,sta kaze,svrbi li je ili sta?Niej mi ajsno kako trljanjem moze ostetiti roznajcu,jel joj ensto bilo upalo,prasina ili nesto ostro,pa sa njim odrljala povrsinu roznjace?Ili je nesto alergijski,M.je trljao nevidjeno oci kad je imao alergiju.
Ima li neke kapi na levom?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-12-2010 16:38  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Je, prihvatila me tammy noćas na faceb (vremenska razlika), ali ne mogu baš čitati, sve mi sporo od doma.

Ne, nema kapi za lijevo, bilo je sve čisto, ali nikad se ne zna šta može dalje biti. Jutros je trljala, kad izađe na jako hladno reagira, smeta je izgleda nagla promjena temp. A svrbilo je i kad joj stavljao tu boju za mjerenje tlaka. Kaže dr. da nije strašno izgrebano (piše površne lezije epitela rožnice u donjem dijelu). Ona nekako oduvijek spava s malo otvorenim kapcima, pitaj boga jel nešto uđe.

Jesi ti miljanu kontrolirala oči poslije tog trljanja? Znaš da neki zdravi imaju poneku stanicu koja cirkulira i ne smeta im.

A bojim se UVIJEK, to me ne moraš ni pitati, neovisno nakon koliko dana je kontrola.
Ako je tyndal negativan, ići ćemo svakih 14 dana, barem dok je pod terapijom.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 31-12-2010 00:04  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
E kako se to potrefi. Prvi put nakon mjesec dana ima totalno prohodan nos. Svaku večer smo muku mučili s ispiranjem, kremama za nos (i sinoć!).. i danas ništa. Sad ona misli da je to od magnetske narukvice koju nosi od sinoć, a ja da je od silnih borovnica :mrgreen:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 31-12-2010 12:44  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 20-07-2009 20:54
Postovi: 402
Lokacija: Beograd
Prihvatila me finkinja na face..mozes se prikljuciti
Koju ste narukvicu narucili,jel neku specijalnu za artritis ili neku decju?

_________________
Anja,4g
poli/uveitis oba oka od 7.2008.
th-mtx injek.12,5mg,pronison 2mg/2.dan,folacin;remisija pod th vec 2g
th.za oci(uveitis stalno aktivan,skoro svaka 2mes.)-dexa kapi(konst.2g manje ili vise),uniclofen,tropicamid
ANA prvo +,pa dva puta -
Rf -


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 31-12-2010 13:49  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Onu iz energetix kataloga, 120kn. Dječja bez određenja.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 01-01-2011 21:52  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
M. nakon dugo vremena ima lijepu zdravu boju u licu, malo crvene obraze..već duuugo to nisam vidjela na njoj, samo da potraje...

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 319 poruka ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 5 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011