Sada je: 29-03-2024 01:23.

ZA SVE NAS ;)

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 34 poruka ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 21-11-2010 13:25  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
http://www.youtube.com/watch?v=V1LfjllH ... re=related

evo nešto i od mene... :dumdum: :dumdum: :dumdum: :dumdum: :dumdum:

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 14:02  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
ZAŠTO ŽENE PLAČU?

Jedan je dječačić upitao svoju majku:

- "Zašto plačeš?"

- "Zato što sam žena" -odgovorila mu je .

- "Ne razumijem" – rekao je dječak.

Mama ga je samo zagrlila i rekla: "Nikad i nećeš"

Kasnije je upitao oca. "Zašto mi se čini da mama uvijek plače bez ikakvog razloga?"

- "Sve žene plaču bez ikakvog razloga" – bilo je jedino što je tata znao reći.


Dječačić je odrastao i postao muškarac, i još uvijek se pitao zašto žene plaču.
Naposljetku je nazvao Boga.
Kad ga je dobio, upitao ga je:

- "Bože, zašto se žene tako lako rasplaču?"

Bog odgovori:

"Kad sam stvarao ženu morala je biti posebna.
Dao sam joj ramena dovoljno jaka da nose svu težinu ovog svijeta, a opet dovoljno nježna da mogu pružati utjehu. Dao sam joj unutrašnju snagu da podnese porod i odbijanje koje joj toliko puta stiže od njezine djece.
Dao sam joj čvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kada svi drugi odustanu, i da se brine za svoju obitelj u doba bolesti i nevolje bez prigovora.
Dao sam joj osjećajnost da voli svoju djecu bez obzira na sve, čak i ako ju je njezino dijete veoma povrijedilo.
Dao sam joj snagu da nosi svoga muža kroz njegove pogreške i načinio je od njegovog rebra da bi štitila njegovo srce.
Dao sam joj mudrost da zna da dobar muž nikada ne bi povrijedio svoju ženu, ali povremeno testira njezinu snagu i odlučnost da postojano bude uz njega.
I napokon, dao sam joj suzu da je isplače.
To je samo njezino na korištenje kad god joj zatreba.
Vidiš, sine moj, ljepota nije u odjeći koju nosi, u njezinoj figuri, ili u načinu na koji se češlja.
Ljepota žene mora se vidjeti u njezinim očima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav."

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 14:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
Prica o mišu
Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.Kakvu hranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut.Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale vičući: " U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!" Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i kaže: "Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati." Miš se okrene prascu i vikne: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!" Prase je suosjećalo, ali reče: "Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa učiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama." Miš tada krene prema kravi: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!"Krava reče: "Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža." Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.Te noći začuo se čudan zvuk u kući - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen.Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom. Znamo da se vrućica liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš. Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi. Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase. Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih. Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.
Zato, kad idući put čuješ da se netko suočio s problemom i misliš da te se to ne tiče, sjeti se - kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.
Svi smo umješani u to putovanje zvano "život". Moramo paziti jedni na druge i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas.SJETI SE, SVATKO OD NAS JE BITNA NIT U TAPIseriJI DRUGE OSOBE; NAŠI ŽIVOTI SU ISPREPLETENI S RAZLOGOM.

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 15:02  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Dalmatinka svaka čast :dumdum:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 17:03  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
Hvala Dragice :dumdum:
Imam toliko toga tu stavit ,ali pomalo... Sve što me je se jako dojmilo bit će tu... :dumdum:

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 17:15  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
Za sve male anđele koji nisu ugledali svjetlo dana i osjetili ljepotu života :angel:

PLAČ ANĐELA
http://www.youtube.com/watch?v=KBhFX-h3pLM

:dumdum: :angel: :dumdum:

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 17:37  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
Tri stabla

Jednom davno, negdje daleko na nekom brdu na istoku, živjela tri stabla. Njih tri, više ili manje istog godišta, rasli su jedno pored drugog cijeli svoj život, ali bili su vrlo različiti po karakteru…
Jedne večeri, dok su stajali pod zvijezdama, započeli su razgovor o budućnosti, nešto kao “Što ću ja biti kad odrastem?”
Prvo stablo reče :Želim postati kutija za blago u nekom dvorcu, tako da kralj, svaku večer prije spavanja, u mene pohrani sav svoj nakit i dragulje i … svatko će doći gledati me i diviti mi se kako sam lijep. I podigne ono svoju krošnju visoko te započe plesati gledajući prema zvijezdama… .

Drugo stablo reče“Želim biti brod! Najveći i najvažniji brod u povijesti sa najboljim kapetanom, te putovati oko svijeta, sudjelovati u bitkama, spašavati živote i prevoziti važne ljude s jednog kraja svijeta na drugi. To je ono što ja želim postati” – reče drugo drvo, gledajući nepokolebljivo prema horizontu, kao da već vodi neku svoju bitku.

Treće drvo reče “Ja samo želim i dalje rasti… Rasti i postati najveće drvo na cijelom svijetu, tako da svojom visinom mogu pokazati koliko je velika Božja snaga i ljubav.”
Tako su sva tri stabla tonula u snove. Godine su prolazile.. Naša tri drveta su rasla i, na kraju i odrasla. Jednog dana stabla su, u blizini svog korijenja, začula ljudske glasove.
“Pogledajte ovo!”, reče jedan glas. “Super, baš ono što trebamo!”, povikne drugi glas. “Posijecimo ih.” I učiniše to.
Posjekoše prvo drvo i ono padne ljupko i graciozno sa stilom, govoreći : “Znao sam, znao sam, Ja sam rođen da budem kutija za nakit!”. Tada posjekoše i drugo drvo, i ono padne dostojanstveno pokazujući snagu budućeg broda koji će od njega postati. Ali treće stablo je vrištalo i borilo se pri svakom udarcu vičući: “Ne želim biti posječen! Nemojte me sjeći!”. No, nije pomoglo.
I tako, sva tri drveta bijahu posječena, grane i lišće odrezano i…. Svezaše ih zajedno i pošalju niz rijeku na tržnicu, te ih prodaju.

Prvo drvo je kupio drvodjelja iz malog mjesta tražeći fino drvo za svoju štalu. “Ovo će biti sasvim u redu.”, reče stolar. Kad je drvo doteglio kući, od njega napravi jasle kako bi pomoću njih hranio konje i krave. O, kakvo je razočaranje doživjelo prvo stablo. Da umjesto skupocjenog nakita u meni drže travu i sijeno. “Nikada” pomisli prvo stablo. “Ja ću radije umrijeti”. Ali, šansa je propala i nije se ništa moglo učiniti.
Drugo je drvo, također, prodano drvodjelji koji je trebao izraditi ribarski čamac za jednog ribara koji je živio uz jezero. “Točno ono što mi treba” – rekao je drvodjelja, ugledavši drugo drvo. Platio je, i donio drvo u svoju radnju. I izradio je mali brod, dovoljan da u sebe primi nekoliko ljudi koji žele ići u lov na ribe. “Pa, još uvijek je voda”, tješilo se drugo drvo, kako bi skrilo svoju tugu što neće biti brod o kakvom je sanjalo.
Treće drvo je bilo prodano nekom trgovcu iz jednog velikog grada, koji je u drvetu vidi dobru investiciju u nekim budućim danima kad cijena drvetu poraste. Stoga ga gurne negdje u skladište, gdje je provelo godine i godine u prašini i prljavštini sa štakorima, gdje je skoro zaboravilo što znači udisati čist zrak i gledati zvijezde na nebu.

Jednog dana, u štali, gdje je prvo drvo živjelo služeći kao jasle iz kojih je stoka jela, dođe jedna mala obitelj (muž sa svojom ženom). Bio je neki veliki događaj u tom mjestu kojem su i njih dvoje trebali prisustvovati, ali nisu mogli naći smještaj. Bijaše im ponuđeno da spavaju u štali. No, u toku noći žena je rodila dijete, i stavila ga u jasle da spava. I koliko god se dijete činilo malo, a drvo izgubilo svaku nadu da će se ispuniti ono što je sanjalo, nikad nije bilo niti će biti kutije s draguljima koja će u sebe primiti veće blago od onog koje je te noći bilo u jaslama.

A mali ribarski brod. Nakon brojnih godina ribarenja po jezeru, kad je već drvo bilo staro i umorno, jednog dana na obalu jezera dođe mladi čovjek i uđe u brodicu. Plovio je njome po jezeru, pričao ljudima koji su s njim bili na brodu. Pričao im je dobre vijesti: da ih neko voli više od ičeg na svijetu... . I premda malen, i uvjeren da su njegovi snovi propali, taj brod postade možda i najpoznatiji brod u povijesti, na kojem je tih dana plovio najveći kapetan ikada!

Treće drvo je živjelo svoj bijedan život, očajno i bez imalo nade. No, jednog dana se trgovac odluči prodati sva svoja drva iz skladišta. Naime, kod njega su došli Rimljani kojima je ponestalo drva od kojih su radili križeve na koje su pribijali osuđene na smrt. “Kakvo razočaranje i sramota. “, reče drvo. “Umrijet ću od srama. Ljudi će gledati u mene kao u neko malo bijedno drvo na kojem je razapet nekakav razbojnik”. I stvarno, Rimljani su razapeli i ubili čovjeka na tom drvetu. No, premda je visinom bilo malo i nikada nije izraslo u visine o kojima je sanjalo, postade “najveće” drvo ovoga svijeta koje i dan danas svjedoči kako je velika Božja ljubav…

Kada stvari ne idu na vašu ruku, uvijek znajte da Gospodin Bog ima plan za vas. Ako mu vjerujete, on će vam dati velike darove. Svako stablo dobilo je što je htjelo, samo ne onako kako je zamislilo. Mi uvijek ne znamo što Gospodin Bog planira za nas. Znamo da njegovi putovi nisu naši putovi ali njegovi putovi su uvijek najbolji... :dumdum:

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 17:46  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
Plodovi trpljenja

"Nesreće mogu donijeti rast i prosvijetljenje", reče učitelj.

To je obrazložio ovako:
"Svaki bi dan ptica nalazila sklonište u suhim granama
drveta koje je stajalo usred velike nenapučene ravnice.
Jednog je dana orkanski vjetar iščupao drvo i prisilio
sirotu pticu da leti stotine kilometara u potrazi za
skloništem - dok napokon nije doletjela do šume
bogate plodnim drvećem."
I zaključio je: "Da je osušeno drvo ostalo, ništa ne bi
navelo pticu da ostavi sigurnost i da leti dalje."

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 18:10  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
POGLED S ONE STRANE

Mladi par se doselio u ulicu.

Slijedećeg jutra, kada su doručkovali, žena je opazila susjedu kako vješa rublje.
Možda treba nov prašak za pranje, kako bi bolje oprala.
Muž je šutke promatrao događaj, ali nije ništa rekao.
Kako je prljavo rublje – rekla je. Uopće ne zna prati!

Svaki puta kada bi susjeda vješala rublje, komentar bi bio isti…

Mjesec dana kasnije, žena u čudu, kada je jedno jutro vidjela kako je susjedino rublje čisto. Rekla je mužu:

Pogledaj! Konačno je naučila dobro oprati rublje. Tko li ju je to naučio?

Muž joj odgovori:

Nitko. Ja sam danas ustao ranije i oprao prozore.

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 22:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Dalmatinka je napisao/la:
POGLED S ONE STRANE

Mladi par se doselio u ulicu.

Slijedećeg jutra, kada su doručkovali, žena je opazila susjedu kako vješa rublje.
Možda treba nov prašak za pranje, kako bi bolje oprala.
Muž je šutke promatrao događaj, ali nije ništa rekao.
Kako je prljavo rublje – rekla je. Uopće ne zna prati!

Svaki puta kada bi susjeda vješala rublje, komentar bi bio isti…

Mjesec dana kasnije, žena u čudu, kada je jedno jutro vidjela kako je susjedino rublje čisto. Rekla je mužu:

Pogledaj! Konačno je naučila dobro oprati rublje. Tko li ju je to naučio?

Muž joj odgovori:

Nitko. Ja sam danas ustao ranije i oprao prozore.



Na ovo se i moj muž tako slatko nasmijao, :lol6: :lol6:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 22:06  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
Bravo Dalmatinka...odlično :dumdum:

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-11-2010 22:21  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-02-2010 00:00
Postovi: 222
Lokacija: Split
hahaha...savrseno :lol6:

_________________
Roko 12/1999
12/2009 otok lj. koljena
02/2010 ReA
05/2010 juv. spondiloartropatija
03/2012 ankilozantni spondilitis
Decortin 20 mg 5/2010-08/2010
Lubor 20 mg i Salazopyrin 500/1000/1500 mg dn
Remicade 24.03.2011
lj. koljeno punktirano jednom08/2010


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-11-2010 08:06  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
Dragice i ja sam se smijala na to o prozorima... ali nažalost to je tako .... :lol6:

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-11-2010 08:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
24 pitanja i 24 odgovora
Najljepsi dan? Danasnji.
Najveca zapreka? Strah.
Najlaksa stvar? Pogrijesiti.
Najveca greska? odustati.
Korijen svih zala? Sebicnost.
Najbolja zabava? Rad.
Najgoti poraz? Obeshrabrenje.
Najveci strucnjaci? Djeca.
Najvaznija hrana? Pricest.
Najveca radost? Biti drugima koristan.
Najveca tajna? Smrt.
Najveca obmana? Biti lose volje.
Najopasnija osoba? Lazac.
Najgori osjecaj? Mrznja.
Najbolji poklon? Oprostaj.
Najpotrebnije? Obitelj.
Najbolji osjecaj? Unutarnji mir.
Najbolji put? Pravedan.
Najbolje prihvacanje? Osmijeh.
Najbolji lijek? Optimizam.
Najvece zadovoljstvo? Izvrsen zadatak.
Najveca snaga? Vjera.
Najpotrebnije osobe? Svecenici.
Najljepse na svijetu? Ljubav. :dumdum:
bl Majka Terezija

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-11-2010 08:26  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 01-10-2010 21:55
Postovi: 184
ZALEĐENO JEZERO

Dva su se mala prijatelja klizala po zaleđenu jezeru.
Bijaše oblačan i hladan dan. Dječaci su bez straha uživali u
klizanju. Led se iznenada prolomio i jedan od njih propao je u vodu.
Voda ne bijaše duboka, ali se led počeo stezati.
Drugi je dječak otrčao na obalu, dohvatio kamen i pojurio do
unesrećenoga. Svom je snagom razbijao led i uhvativši prijatelja
za ruku, izvukao ga iz vode.
Kad su stigli vatrogasci i shvatili što se dogodilo, začuđeno su pitali:
"Kako ti je to uspjelo? Kako si mogao tim malim kamenom i
slabim rukama razbiti tako debeli led?"
Uto se oglasio neki starac:
"Ja znam kako je uspio!"
"Kako?" - upitali su ga vatrogasci.
Starac je odgovorio:
"Nije bilo nikoga da mu kaže kako je to nemoguće."

U nama postoji golema snaga, samo mi to često zaboravljamo.

(Bruno Ferrero)

_________________
:dumdum:

_________________
Curica 2007
-oligo06/08
-solumedrol07/09
-punkcija oba koljena/ljevi skočni01/10
-Mtx09/09,-Nalgasyn04/10,-Enbrelo5/10
-Remicade, -Actemra

Nedamo se ...


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 34 poruka ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 4 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011