Sada je: 19-03-2024 05:40.

Da malo zastanemo....

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 18 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 PostPoslano: 02-12-2011 19:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
ČETIRI SVIJEĆE

Četiri svijeće gore polako.


Ako dobro poslušaš čut ćes kako razgovaraju.

Prva kaže: ”Ja sam MIR! Nitko ne može sačuvati moje svijetlo. Ja mislim da ću se ugasiti.” Njezin plamen postade manji i manji i konačno se svijeća ugasi.

Druga kaže: ”Ja sam POVJERENJE! Ja se najbrže gubim tako da nema smisla da dalje gorim.” Kad to reče lagani vjetrić puhnu i svijeća se ugasi.

Treća svijeća kaže: ”Ja sam LJUBAV! Nemam više snage. Ljudi me ignoriraju ne shvaćajući koliko sam važna. Zaborave čak voljeti one koji su im najbliži.” …i tako se ugasi i treća svijeća.

Tada dođe jedno dijete i vidi, da tri svijeće više ne gore. ”Jao, pa zašto više ne gorite?” Dijete se rastuži…

Onda reče četvrta svijeća: ”Ne boj se, dok ja gorim možemo sve ostale svijeće opet upaliti. Ja sam NADA!”

Sa sjajnim očima dijete uzme svijeću nade i upali ostale tri.

Nek plamen nade ostane uvijek s nama …

…. Tako ćemo zauvijek očuvati povjerenje, mir i ljubav!

Sve najljepše za Advent mir, povjerenje, ljubav i nada.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-12-2011 16:03  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
dragica je napisao/la:
ČETIRI SVIJEĆE

Četiri svijeće gore polako.
Ako dobro poslušaš čut ćes kako razgovaraju.

Prva kaže: ”Ja sam MIR! Nitko ne može sačuvati moje svijetlo. Ja mislim da ću se ugasiti.” Njezin plamen postade manji i manji i konačno se svijeća ugasi.
Druga kaže: ”Ja sam POVJERENJE! Ja se najbrže gubim tako da nema smisla da dalje gorim.” Kad to reče lagani vjetrić puhnu i svijeća se ugasi.
Treća svijeća kaže: ”Ja sam LJUBAV! Nemam više snage. Ljudi me ignoriraju ne shvaćajući koliko sam važna. Zaborave čak voljeti one koji su im najbliži.” …i tako se ugasi i treća svijeća.
Tada dođe jedno dijete i vidi, da tri svijeće više ne gore. ”Jao, pa zašto više ne gorite?” Dijete se rastuži…
Onda reče četvrta svijeća: ”Ne boj se, dok ja gorim možemo sve ostale svijeće opet upaliti. Ja sam NADA!”
Sa sjajnim očima dijete uzme svijeću nade i upali ostale tri.
Nek plamen nade ostane uvijek s nama …
…. Tako ćemo zauvijek očuvati povjerenje, mir i ljubav!

Sve najljepše za Advent mir, povjerenje, ljubav i nada.


Hvala, također!

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 18-01-2013 22:40  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Vjerujem u anđele
Neka se mlada žena vraćala autom s posla. Vozila je pažljivo jer je auto bio nov novcat, dan ranije kupljen pretežno muževljom ušteđevinom. On se dugo mnogočega odricao da bi si mogao takvo što priuštiti. Na jednom osobito prometnom križanju ona je bila pomalo neodlučna i najzad je udarila svojim blatobranom u branik jednog drugog automobila.
Nesretnica je udarila u plač. Kako će to reći mužu? Vozač drugog automobila bio je ljubazan, ali je zahtijevao da razmijene podatke. Žena je tražila dokumente u velikoj žutoj omotnici.

Pronašla je komad papira. Čvrstim muškim rukopisom na njemu je pisalo: „U slučaju prometne nesreće... sjeti se, dušo, ja volim tebe, a ne auto!“

Toga se trebamo sjetiti svi i uvijek. Važni su ljudi, a ne stvari. Koliko toga poduzimamo da sačuvamo stvari, strojeve, kuće, poduzeća, materijalne pothvate! Kad bismo toliko vremena i pažnje posvetili ljudima, svijet bi drukčije izgledao.
Morali bismo pronaći vremena da saslušamo jedni druge, da se gledamo u oči, da zajedno plačemo, da se hrabrimo, da se smijemo, šetamo.
Pred Boga ćemo doći s ljubavlju, a ne sa stvarima, odjećom, niti s ovim tijelom. :dumdum:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 18 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 1 gost.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011