Sada je: 28-03-2024 21:44.

Prava na dopust i njegu za bolesnu djecu

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 125 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 22-07-2009 22:09  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Potpuno sam za to,da se napokon na jednom mjestu i na jednoj listi,na negdje istaknutom mjestu pogotovo na takvim mjestima kao što su bolnice domovi zdravlja,mogu uzeti letci,brošure ili već nešto kako bi se roditelji mogli informirati.
I jedno mi nije jasno,možda griješim,ali sve te ustanove od HZZO, HZMO,
pa čak i CZSS misle da mi tu nešto glumatamo.
Da nam je kao do neke lake zarade,pa ja neznam kakvi nam to ljudi uopće pokušavaju prošvercati zakon koji uopće ne poznaju.
Znate kako mi je bilo neugodno na početku,gledali su me kao da sam došla da tražim da mi daju nešto iz svoga đžepa.
Svremenom kako se pOgoršavala bolest moje kćeri i ja sam postala borbenija,i smiješno je kad dođete da se raspitate za PP oni vam kažu pa zar nema te baku ili nekog da vam je čuva.
Imalo bi se o tom pričati satima.
Uglavnom pozdravljam svaku mogućnost da se napokon napravi reda i da se te needucirane osobe ako ništa pođu malo pristojnije ponašati.
Svako dobro svima koji žele pomoći našoj djeci a uz nijh i njihovim roditeljima koji žele dobro svom djetetu.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-07-2009 22:28  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
Evo dragice, ja čekam konačne službene zaključke. U prvoj verziji su ove moje primjedbe ušle u prvo poglavlje zaključaka, jer to na žalost jest tako. Ja sam govorio kao predstavnik udruge u ime mojih članova roditelja, i u svoje ime kao roditelj a i u ime svoh onih koji su mi prepričali takva iskustva.
Čak sam dobio i repliku dr. Lucije Čikeš koja je sudjelovala u izradi nacrta zakona o socijalnoj skrbi, a spominjući zlouporabe. Kad sam joj odgovorio da je samo potvrdila moju tezu i upitao za statistiku zlouporaba samo mi je odmahnula rukom i sjela.
Na žalost. Duga i teška borba je pred nama, da bi dostojanstveno ostvarivali svoja prava.
Ja smatram da je dijagnoza dovoljanrazlog za ostvarivanje mnogih bez previše dokazivanja.

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 14-08-2009 13:37  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Evo kako ja čekam žalbu na rješenje da mi se da dopust do 8 g,još koji dan navodno moram čekati jer rješenje treba potpis.
Ishod neznam, nadam se da će mi pozitivno riješiti?
Ali što je najjadnije od svega,dok sam čekala žalbu morala sam otići na bolovanje jer ja nemam dijete kome ostaviti.
I danas dobijem plaću od 1000 kuna,pa bi baš voljela da nam se neka pravna osoba javi kako je to moguće.
Kao prvo žalosno je,nitko me nije htio u firmi ni saslušati niti objasniti,pa šta bi ja htjela nije me bilo jako dugo.
Pa sad bi možda najbolje bilo da im to poklonim jer imam osjećaj da im je to potrebnije nego meni i mojoj djeci.
E pa kuda ide ova naša država ja stvarno neznam :?:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-08-2009 11:02  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Nisu mi odobrili dopust do 8 g,ali su naglasili da mi se tolerira bolovanje na osnovu njene bolesti :(

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-08-2009 14:29  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
a kakvo obrazloženje su dali, ako uopće jesu?
sad je štednja na sve strane, pa nije čudo da najpotrebnije zakidaju

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-08-2009 17:45  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Ma kakvo obrazloženje,žali bože žalbe,u zakonu stoji da ima pravo na PP ali samo ako je bolest tu ako nije u remisiji.Tako su napisali u rješenju
Ja shvaćam i hvala bogu pa je mirna ali nemogu podnijet da ona meni mora piti tablete io sve ostalo bez mene ili tate.
I još su dodali da ako dođe do pogoršanja bolesti da mi se tolerira bolovanje,e pa drage moje ajte me nasavjetujte.Jer ja neću i nemogu svoje dijete pustiti sa ibuprofenom,MTX i bez vježbica.
I ja nisam i neću odustati,pa makar dala i otkaz jer meni je u cilju da ona bude zdrava i žrtvovaću sebe ako treba.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 24-08-2009 14:48  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Neznam imali netko da zna kako ide tužba sa Upravnim sudom,razmišljam da predam pa da vidim.
Više me tjera sad inat, i zvala sam ali US i kažu da se čeka od 6 mj do 1 g.
Iskustva neznam i kolika je vjerovatnost da će mi oni riješit pozitivno.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 24-08-2009 15:18  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
Problem našeg društva je upravo to, da oni potrebiti moraju dokazivati svoja prava na vakav način.
Dragica, jako mi je žao zbog toga, ali znaj da stojim 100% iza tebe i da si 100% u pravu.
Što se US tiče ja sam također pokrenuo i dobi spor, ali to ne znači ništa. Činjenice su ovakve. Pokreće se tužba, ako se riješi pozitivno vraća se na riješavanje nadležnom uredu, instituciji isl, ako se riješi negativno podnositlelj plaća 1000kn ( ako se što nije promijenilo)
Ovjde treba proučiti koliko je zakon jasan po tom pitanju i da li se konkretno odnosi na JIA.
Ako ne, preporučujem pozvati se na nepotpuno utvrđeno činjenično stanje, a to je da je curica premala za samostalno uzimati takve lijekove, da je premala za samostalno vježbati, da joj je potrebna veća njega nego kod zdrave djece bez obzira što je bolest u remisiji.

Pokušat ću pronaći moj primjer tužbe, čisto radi strukture, a koju sam sam pisao i dobio spor. Tužbi svakako priložiti pismo liječnika, u kojem će biti navedene i potpisane gornje činjenice uz opis dijagnoze, ozbiljnost lijekova i sl. To će vam liječnici sigurno napisati.

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 24-08-2009 17:31  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Hvala na podršci,puno mi znači
sad me tjera inat i baš sam bijesna,ako im je do te 2000 kuna ja im poklanjam neka ostave to sebi.Neka mi daju samo zdravstveno osiguranje.
Mada su danas teška vremena za sve a pogotovo kad ima neki zdravstveni problem u obitelji.
Naglašavam da ima i puno gora oboljenja kod djece, da se možda nisam posvetila odmah kad joj je dijagnosticiran JIA,tko zna kako bi danas bilo mom djetetu.
I uvjerena sam da nam je presudno ovo razdoblje još godinu možda dvije koliko bi trebala biti na svim tim lijekovima.
Kontaktirala sam danas pisarnicu US i rekli su mi da sam oslobođena plaćanja jer je dijete u pitanju.
Nema nitko sluha,ja neznam kako da izmislim bolovanje,jer dosad sam koristila malo na dijete malo na sebe.
I sad sam u klopci nemogu ići raditi,jer neznam što snjom,i divim se roditeljima koji oba rade i još mogu uskladiti vježbanje i sve ostalo.
Ja neodustajem od vježbanja jer znam koliko je ono važno kod artritsa.
Želim samo jednog dana da može dr reći kao našoj Kati da je i kod moje kćerke bolest se povukla.
Živim za taj dan kao vjerovatno i još puno njih koji posjećuju ovaj forum.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 24-08-2009 18:06  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
U potpunosti razumijem.
Moj je Ðani već bio navršio 7 godina, i supruga nije mogla dobiti bolovanje, dok on je bio smješten u bolnici 650 km daleko od kuće. Zato jer zakon kaže samo do 7 godine djetetova života. Bez obzira na težinu bolesti, dijagnozu, stanje... strašno. I naravno nitko nema sluha, niti zakonodavac, niti poslodavac...
I onda pred doktorom dobiješ "slom živaca", uputi te psihijatru, ovome objasniš da ćeš se ubiti ako ne pomognepš djetetu i dobiješ bolovanje bez problema. :lol: :lol: :lol:
Jedino što nakon 6 mjeseci treba na komisiju, a poslije čak i češće mislim.
I ovo je samo moje iskustvo, a da čujete priče drugih roditelja iz svih krajeva Hrvatske... ne znaš bil'bi plak'o ili se smij'o.
Zato držim palčeve :wink:

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 24-08-2009 20:44  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Znači psihijatar bi bio presudan,meni već odavno treba :lol:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 25-08-2009 15:46  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
Ma psihijatri su zakon. Samo onu terapiju što ti prepišu kupiš, ali ne piješ :lol: 8).

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 04-09-2009 17:19  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 04-09-2009 17:03
Postovi: 5
Pozdrav svima!Molila bih ako tko zna dali se može ostvariti dopust za njegu djeteta do 8 godine ako dijete ima dijagnozu astme.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-09-2009 17:43  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 04-09-2009 17:03
Postovi: 5
Dijete ima 4 godine


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 04-09-2009 21:37  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Dijana pozdrav za tebe i tvoje dijete.
Ovisi kakve si sreće bez uvrede,jer bez obzira na dijagnozu i moje bi dijete imalo pravo na njegu do 8 g,ali netko koga ne zanima ni stanje djeteta meni nije odobrio dopust.
Moj savjet neznam od kuda si,ali odi u svoj područni ured zdravstva pa pokupi obrazac kod pravnika,gdje ti lijepo stoji što ti je potrebno da prikupiš.
Kad sve skupiš predaš u urudžbeni i neki mjesec dana ti stigne rješenje.
Nemaš što izgubit pogotovo ako dijete ima velikih problema i česti napad uz terapiju zašto ne.
Sretno

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 125 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 1 gost.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011