Sada je: 16-04-2024 10:47.

Dječiji doplatak

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 148 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 27-11-2009 14:39  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
Imajte u vidu i da su sve blagajne prazne, pa ima dosta i blefiranja, APP ( ako prođe prođe).
Svi ti ljudi su obični administratori na našu žalost, i rijetkost je naći senzibiliziranu osobu, koja te poslove baš radi iz ljubavi prema ljudima i potrebitima. Tako kad iz vrha dođe (a pouzdano zdam da dođe) direktiva "novca nema- kreši" ne gledaju gdje, kako i kome... Često je dovoljno i vrijeme dok se vodi upravni postupak, žalbe i slično, da se blagajna pripuni ( netko je u međuvremenu izgubio pravo i sl).
Bog vam do strpljenja i snage, a i našu podršku :mrgreen:

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 27-11-2009 14:42  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Dragice, kako je to izgledalo s vještaćenjem? Koliko nakon predaje papira su te zvali? Jel išla malena na vještaćenje?

Ja sam nazvala referenticu iz HMZO-a za DD i rekla mi je da mi se neće računat od 7.mj od kad sam predala molbu za DD, jer su me po dohodovnom cenzusu odbili, nego tek od kad mi je Rješenje za Njegu djeteta pravomočno, znači od 12.mj.

Za svaku slijedeću godinu, ako im je Rješenje ili Vještaćanje pozitivno i nalazi se od lanjske godine kod njih onda samo treba dostavit Zahtjev za DD koji možete skinut s web-a i poslat poštom, ili donijet u HMZO najkasnije do 1.3. da nemamo prekid.

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 27-11-2009 17:05  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-04-2009 17:24
Postovi: 183
Lokacija: ravna slavonija
dr admin i meni je jasno da novaca nema, pa da krešu gdje stignu
ja sam očito sada na redu ( možda nisam ni samo ja ) ali žalba im stiže čim dobijem rješenje pa nek se slikaju
i ja radim u državnoj instituciji, i samo sam obični administrativac, i znam kako je to, ali ako netko ima pravo na nešto ja mu to pravo ne mogu uzeti jer je tu zakon i ne znam kako bih spavala noću da znam da sam nekome nešto "uzela"
sad ovako zvuči kao da sam ja savršena, daleko od toga i ne branim državne institucije, ali eto... :-|

_________________
lucija 2004
otok l. koljena 07.07
punk. 08.07, 12.07
pogoršanje 04.08, decortin 1 mj
nastavak mtx, nalgesin, folacin
3. punk. 20.01.10 5mg lederlola i.a. desno koljeno
bez lijekova od 05.10
27.09.10. izliječena

trenutno smo u narančastoj fazi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 27-11-2009 18:41  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
rola je napisao/la:
Dragice, kako je to izgledalo s vještaćenjem? Koliko nakon predaje papira su te zvali? Jel išla malena na vještaćenje?

Ja sam nazvala referenticu iz HMZO-a za DD i rekla mi je da mi se neće računat od 7.mj od kad sam predala molbu za DD, jer su me po dohodovnom cenzusu odbili, nego tek od kad mi je Rješenje za Njegu djeteta pravomočno, znači od 12.mj.

Za svaku slijedeću godinu, ako im je Rješenje ili Vještaćanje pozitivno i nalazi se od lanjske godine kod njih onda samo treba dostavit Zahtjev za DD koji možete skinut s web-a i poslat poštom, ili donijet u HMZO najkasnije do 1.3. da nemamo prekid.



Rola ja sam predala na HZMO 31.8 da bi me zvali na vještačenje sa djetetom 2.11.Išla sam ,neznam dali sam pisala ali kao što znate 3 člana su komisije.
Onoliko koliko sam shvatila između redova da će nam odobriti taj uvećani DD,ali nikad sa njima nije sigurno.
I neslažem se da se nema novaca,kako može biti novaca za saborske plaće koje iznose jako puno novaca.
Nažalost ja još plaće nisam dobila,i tih 831 kunu može itekako pomoći da ja kao i svi vi kupimo našoj djeci vitamine za imunitet jer leukociti kad nam odu još niže.Kako će preživjeti zimu i ovu navali raznorazni gripa.
A ni kod tebe Rola mi nije jasno kako te mogu odbiti po dohodovnom cenzusu,kad se to kod kronični oboljenja ne gleda.
I to bi ako imaš kad nazovi pravnika u HZMO i upitaj,mislim da i tvoje novce netko hoće u svoj đžep.
Bitno je da ste oboje zaposleni i da nažalost dijete ima tu dijagnozu kakvu ima.
Čekam cure da i nedaj bože mene odbiju,mislim da će tek onda čuti sve ove priče i torture kroz koje prolazimo,da bi ostvarili to jadni prava koje nam po zakonu pripadaju. :box:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 27-11-2009 22:34  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
rola je napisao/la:
Ja sam nazvala referenticu iz HMZO-a za DD i rekla mi je da mi se neće računat od 7.mj od kad sam predala molbu za DD, jer su me po dohodovnom cenzusu odbili, nego tek od kad mi je Rješenje za Njegu djeteta pravomočno, znači od 12.mj.

Rola mislim to nije točno, osim ako nije napravljena proceduralna pogreška.
Ti si u zahtjevu zaokružila da je dijete sa zdravstvenim poteškoćama ( nadam se da jesi), te im je potrebno dostaviti riješenje od CZSS koji dijete vještaće, a na njihov zahtjev. Stoga pravomoćnost riješenja CZSS nema nikakave veze sa datumom ostvarivanja prava, jer se smatra da su uvjeti ispunjeni od trenutka podnošenja zahtjeva, bez obzira na prihode koji u ovom slučaju nisu relevantni. S toga bi u tvom slučaju podnio žalbu kad stigne riješenje i kad se vidi njihovo obrazloženje.

@smatina
Na žalost, nisu svi smartina :bravo:
ali neko će dobiti i neku nagradicu ako na ovakvim zvrzlamama uštedi koju kunu.

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 27-11-2009 22:53  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Rola jeste li vi uopće bili na vještačenju?

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 28-11-2009 19:58  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-04-2009 17:24
Postovi: 183
Lokacija: ravna slavonija
a sada jedno pitanje od smartine+1 i ostalih
zna li netko koje je zakonsko vrijeme, ako postoji od predavanja zahtjeva za uvećani dd do rješenja, uključujući i vrijeme za vještačenje jer 8,5 mjeseci koliko traje kod nas nema ni u zanzibaru ( ne vrijeđam državu, nego čisto onako kao pojam... ) :?:

_________________
lucija 2004
otok l. koljena 07.07
punk. 08.07, 12.07
pogoršanje 04.08, decortin 1 mj
nastavak mtx, nalgesin, folacin
3. punk. 20.01.10 5mg lederlola i.a. desno koljeno
bez lijekova od 05.10
27.09.10. izliječena

trenutno smo u narančastoj fazi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-11-2009 14:04  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Mislim da nigdje nepiše koji je zakonski rok,ali mislim da je negdje 3 mjeseca njihov odgovor mada uvijek ima iznimke.
A jeste li vi bili na vještačenju.
A imaš pravo na žalbu,ako ti nedođe riješenje odi knjima pa neka ti daju novo rješenje.
Jer od čekanja nemaš ništa,a čak ako imaš kakvog odvjetnika priupitaj po kojem oni pravilu rade,
Nije valjda eci peci pec,jer ja znam puno roditelja koji rade puno vrijeme pa imaju uvećani DD i to nema nikakva smisla.
Prestrašno.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 29-11-2009 16:19  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
Mislim da rok podliježe Zakonu o upravnom postupku, jer zahtjevom se pokreće upravni postupak koji traje do riješavanja, ali da li s prekidima, kad se čeka dokumentacija ili riješenje druge institucije nisam siguran.
8,5 mjeseci je zaista pretjerano i bespotrebno odugovlačenje tko zna iz kojih razloga.
Pravo na žalbu podrazumijeva rok od dana primitka riješenja, a riješenje se dostavlja uz potpis primitka.Žalba se obično podnosi direkciji, a preko područnog ureda, zavisno od institucije.

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 30-11-2009 08:55  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
dragica je napisao/la:
Rola jeste li vi uopće bili na vještačenju?

Mi nismo bili na vještaćenju - jer ti treba za pozitivno rješenje za DD -potvrda (odobrenje) komisije ili od Centra za socijalnu skrb ili od HZZO-a, a kako sam ja predavala Molbu za SRV, tako sam im odgovorila da ću ja dat dijete na vještaćenje, da ne moraju oni slat na vještaćenje (poslali su mi dopis- pitanje hoće li oni slat na vještaćenje ili ja).

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-11-2009 09:03  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
DrAdmin je napisao/la:
rola je napisao/la:
Ja sam nazvala referenticu iz HMZO-a za DD i rekla mi je da mi se neće računat od 7.mj od kad sam predala molbu za DD, jer su me po dohodovnom cenzusu odbili, nego tek od kad mi je Rješenje za Njegu djeteta pravomočno, znači od 12.mj.

Rola mislim to nije točno, osim ako nije napravljena proceduralna pogreška.
Ti si u zahtjevu zaokružila da je dijete sa zdravstvenim poteškoćama ( nadam se da jesi), te im je potrebno dostaviti riješenje od CZSS koji dijete vještaće, a na njihov zahtjev. Stoga pravomoćnost riješenja CZSS nema nikakave veze sa datumom ostvarivanja prava, jer se smatra da su uvjeti ispunjeni od trenutka podnošenja zahtjeva, bez obzira na prihode koji u ovom slučaju nisu relevantni. S toga bi u tvom slučaju podnio žalbu kad stigne riješenje i kad se vidi njihovo obrazloženje.


Ja sam tražila na Zahtjevu za dijete sa zdravstvenim poteškoćama i jesam to zaokružila! Ali im nisam dostavila riješenje od CZSS, nego od HZZOa jer su mi rekli da je to svejedno, a to sam im dostavila tek sada kad je ono riješeno.
Čim sam ja njima dostavila da ću sama dostavit vještaćenje (HZZOa) da ne moraju oni slat papire na vještaćenje u CZSS oni su meni poslali negativno rješenje za DD na osnovu dohodovnog cenzusa.
Jel to normalno - ok, ili da nazovem referenticu i žalim se?

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-11-2009 10:30  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Ovo je sa stranice HMZO-a:

U postupku ostvarivanja prava na doplatak za djecu, postojanje težeg oštećenja zdravlja djeteta može se dokazivati:

a) nalazom i mišljenjem tijela vještačenja socijalne skrbi kojim je utvrđena vrsta i stupanj oštećenja zdravlja djeteta prema odredbama Zakona o doplatku za djecu

b) rješenja donesena u postupku ostvarivanja prava iz socijalne skrbi
• o pravu na osobnu invalidninu,
c) rješenjem nadležnog Centra za socijalnu skrb
• o pravu roditelja na dopust do sedme godine života djeteta i
• o pravu na rad s polovicom punoga radnog vremena zbog njege djeteta s težim smetnjama u razvoju te

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-11-2009 11:08  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Evo, sad sam razgovarala s referenticom u HMZO (izrazito ljubazna osoba) i kaže mi da ako je djetetu prema vještaćenju u CZSS utvrđen stupanj invalidnosti čl.38 onda dijete stječe pravo na DD u visini od 831,50kn, kao i u slučaju kaj je roditelju odobreno SRV ili dopust do 8.god djeteta zbog njege. Ako pak djetetu nije utvrđen stupanj invalidnosti, nego "samo" oštećenje zdravlja čl.30 ili 34. te ako jedan od roditelja ne radi, dijete ne može dobiti DD u visini od 831,50kn nego se gleda prema dohodovnom cenzusu (koji mislim da ne može prelaziti 1.663kn po članu kućanstva) i uvećava za određen postotak (to je dijete steklo svojom dijagnozom, al to je cca50-100kn- ovisi o primanjima, možda i nešto više, to ne znam točno!)- kaže mi : nepošteno, ali je tako, jer djeca s isom dijagnozom ne steknu isti DD.

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-11-2009 11:29  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-04-2009 17:24
Postovi: 183
Lokacija: ravna slavonija
evo ja dobila rješenje :twisted:
i naravno odbijeni smo iz raloga između ostalog što nam dohodovni cenzus prelazi 1663,00kn što po mom skromnom mišljenju nema veze s uvećanim dječjim doplatkom, a između ostalog nigdje niti jednom rječju se ne spominje uvećani dječji doplatak niti njegova visina, nego samo "obični" dječji doplatak
kažu da dijete lucija ima utvrđeno oštećennje zdravlja, te u skladu sa čl. 21. st.1 Zakona određuje se iznos doplatka za djecu ovisno o ukupnom dohotku kućanstva u prethodnoj godini
i dalje se spominju uvjeti i ostalo kao da smo predali zahtjev za obični doplatak...
ne znam koga si ti dobila na telefon rola, ja sam razgovarala sa njihovom središnjom službom, lijepo se predstavila tko sam, a ona ništa, bila je vrlo, vrlo neljubazna, čak i bezobrazna i žao mi je samo što je nisam tražila ime i prezime pa da nju osobno tužim središnjoj službi hzmo-a
ljuta sam da vam ne mogu reći koliko
suprug će sada uzeti rješenje i ide direktno k referentici u vukovar razgovarati s njom pa ćemo vidjeti dalje...
naravno žalbu ćemo napisati, tu nema govora

_________________
lucija 2004
otok l. koljena 07.07
punk. 08.07, 12.07
pogoršanje 04.08, decortin 1 mj
nastavak mtx, nalgesin, folacin
3. punk. 20.01.10 5mg lederlola i.a. desno koljeno
bez lijekova od 05.10
27.09.10. izliječena

trenutno smo u narančastoj fazi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 30-11-2009 12:46  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Ja sam ti nazvala referenticu koja nas vodi u HMZO, Zagreb, Žajina 44. Rekla mi je da bi me isto odbili za DD od 813,50kn da su mi oni slali na vještaćenje u CZSS jer da ne bi imao invaliditet nego oštećenje zdravlja za šta se onda gleda samo po dohodovnom cenzusu kojeg samo "malo" uvečavaju. Što mi ne bi prošli. A ovako roditeljima kojima je odobreno SRV ili Dopust izlaze ususret pa mogu dobit (do kad im to vrijedi) 831,50kn.

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 148 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 1 gost.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011