Sada je: 28-03-2024 09:48.

Dječiji doplatak

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 148 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 23-07-2009 08:42  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Dragice, za DD , tako mi je rekla referentica u HZMO, a i ponovila ona kojoj sam tamo, u Žajinoj predala papire. Na vještaćenje šalju oni u Centar za socijalnu skrb, a možeš i osobno ti predat tamo, al bolje je da ti odneseš u HZMO jer se računa od dana predaje zahtjeva njima, a ovako gubiš na vremenu, koje se onda ne računa. Dijete ne mora na vještačenje, nego samo medicinska dokumentacija. A sad "samo" da rješenje bude pozitivno :roll: iako svugdje piše da je dovoljno da se vidi da dijete ima tu dijagnozu, što se vidi na svakom nalazu, uputnici...al nije njima za vjerovat!
Sad sam odlučila što više toga tražit, našla sam čak u svojem Pravilniku o radu da imam pravo na 2 dana GO za dijete sa zdravstvenim problemima pa kad (ako) dobijem Rješenje...

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-07-2009 12:21  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Rola hvala ti,mene je otkantala i ovaj mjesec nemam za M doplatak baš zbog referentice koja nema pojma,ili mi neželi rećui.
Već u ponedjeljak idem u prikupljanje papira i predajem.
Daj mi reci na koliko ti daju rješenje i koliko ćeš ga čekati.
Hvala ti nadam se da će ovo pomoći i drugima.
Smartina mislim da je nešto pokušavala pa nevjerujem da je uspjela.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 23-07-2009 14:18  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Nije mi znala reć koliko se čeka, a ni koliko ovima iz Centa treba za vještačenje, samo mi je rekla da će to sad bit brže jer nisu gužve kao 1.1.
Ja sam shvatila da je to rješenje do 1.1. jer se tada moraju uvijek obnavljat (kao da se za sve DD moraju ponovo predavat papiri).
Ne kužim kako nas mogu odbit ako se vidi da dijete ima dijagnozu npr.M08 kao R, a u Zakonu im stoji da se to odnosi na sve bolesti od M00-M13!!??

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 11-09-2009 21:55  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Rola jeste li dobili rješenje i dali je pozitivno.
Ja sam predala 31.8 i nadam se da će riješiti do sv.Nikole :lol:
Ja sam prvo zvala i skoro me otkantala jer ti ljudi nisu normalni,kao da ja tražim da mi daju iz svog džepa.
Ma strašno,kad sam otišla tamo i pokazala joj zube e onda pa dobro gospođo nema problema.
Ma nemojte se ljutit. :twisted:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 17-09-2009 16:31  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Evo za sve informacija koji primaju DD,da iaplata počinje
sutra.

http://www.mirovinsko.hr/

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2009 00:26  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
dragica je napisao/la:
Rola jeste li dobili rješenje i dali je pozitivno.
Ja sam predala 31.8 i nadam se da će riješiti do sv.Nikole :lol:
Ja sam prvo zvala i skoro me otkantala jer ti ljudi nisu normalni,kao da ja tražim da mi daju iz svog džepa.
Ma strašno,kad sam otišla tamo i pokazala joj zube e onda pa dobro gospođo nema problema.
Ma nemojte se ljutit. :twisted:


Dragice, grozno je što s njima moramo ošto, al kad drugačije ne ide.
Sve je ovo BORBA ZA NAŠU DJECU.

Referentica koja je dobila naš slučaj (je za nevjerovat izrazito ljubazna) zvala me čak na mob i slala poziv na kučnu adresu da joj samo nedostaje moj odgovor dal ćemo mi slat papire na vještaćenje, ili oni u Centar, al kako sam ja sad prije cca 3 tjedna predala za SRV, javila sam joj dosta kasnije da ćemo mi, tako da će nas odbit prvo na osnovu plaća, al kad priložim Rješenje od HZZO-a ua SRV bit će pozitivno i dobro mi je što ono zapravo tamo stoji i kako sam čula računa se od dana predaje Zahtjeva za DD, a onda opet treba sve sakupljat za 2010. i predat iza 1.1.

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2009 11:34  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Nekužim ali primanja nemaju veze sa uvećanim DD jer prolaz za DD nisu primanja nego zaposlenje oba roditelja i bolest djeteta,nemoj da te odbiju,i ako si predala na HZMO,DOBIT ĆEŠ SVE ZAOSTATKE,a ako nisi onda nećeš.
Mi smo bili neki dan na vještačenju i čekam rješenje za DD,mislim da nema razloga da me odbiju i neće jer mi je tako žena rekla koja je bila u komisiji.
A što se tiče obnove zahtjeva sledeće godine,tu nema filozofije,samo prosjek plaće iz firme za tebe i supruga i kopiju tog rješenja kojeg ti pošalju i naravno zahtjev za DD.
I nedaj se preveslati,ja što god moram obavljati i i imati posla sa pravnim službama prvo pručim zakon da me nebi kakva neuka baba otkantala :mrgreen: nažalost pa je tako.
Ali nisu mi dali izbora moja dijeca su na prvom mjestu a njima poruka neka nauče zakon i neka nemuče nas roditelje. :box:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2009 15:02  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
Predala sam je u HZMO ta da će me dočekat sve od 7.mj (tako barem kažu i ja se nadam).
A oni sad čekaju Rješenje od vještaćenja od HZZO-a, jer sam ja rekla da ću sam nosit, kako sam predala za SRV.
hvala dragice za ovu inform za obnovu!

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2009 15:14  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
Ovog ljeta sam o tome govorio na XXI Simpoziju socijalne pedijatrije u Šibeniku. Nakon svih predavanja i izlaganja, nazočnima sam ukazao na nepoznavanje stanja na terenu, a radi se upravo o tome da ljudi u dirketnom kontaktu s roditeljima, dakle službenici u područnim uredima CZSS, HZMO i HZZO nisu dovoljno educirani, motivirani i susretljivi, pa roditelji umjesto da im se olakša ostvarivanje pojedinih prava, često prolaze prave torture pa čak oni nižeg obrazovanja i s manje volje i ostaju bez prava.
Ukazao sam na to da to slovo na papiru ništa ne znači ako se ne provodi u praksi, gdje se često zanemaruje i zakon i pravilnici, a sve je donešeno i napisano upravo za pomoć tim ljudima.
Sramotno je da mi kao roditelji bolesne djece, moramo proučavati i poznavati zakon i pravilnike bolje nego službenici koji za taj posao primaju, često i nemalu plaću.
Iako su moje primjedbe naišle na opće odobravanje nazočnih i usšle u završne zaključke simpozija, ja iste materijale još nisam dobio, a sumnjam da su kako je obećano, prezentirani odgovornima u ministarstvima.
Slično je i sa Centrima za socijalnu skrb, gdje se korisnici kojima po slovu zakona pripadaju određena prava, prvo tretiraju kao osobe koje žele prevariti sustav i profitirati na račun svog bolesnog djeteta. Dr. L.Č. mi je na to replicirala, da ja moram znati kolika je zlouporaba tih prava, jer da je ona sudjelovala u izradi nacrta zakona, ali na moj upit koliko je statistički broj zloupraba u odnosu na stvarne potrebe, te statistiku o korisnicima s bolesnom djecom u odnosu na ostala skupine korisnika prava iz SS ostala je bez odgovora odmahnuvši rukom.
Dakle na ovaj način samo je potvrdila moje primjedbe, a ja zagovaram da bi roditelji bolesne djece sva prava iz SS trebali ostvarivati samo uz liječničku dijagnozu, osobito za djecu SPUR čije se stanje nažalost zanemarivo mijenja, te im potrebe samo više rastu.
Na žalost puno je priče, a malo je djela, konkretne suradnje zakonodavca i terenaca, to jest liječnika, povjerenstava i slično, a kamoli ulsijed tolike neusklađenosti još i od službenika dobiti ono što su nam dužni pružiti.
Svaki roditelj, svakog grada, općine, županije s kojim sam razgovarao o toje problematici ima jedinstvenu priču iz barem jednog ureda ili šaltera ovih institucija.
Zato... evo barem ovdje pitajte, tražite, naći ćemo odgovore, iskustvo , riješenje.

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 16-11-2009 17:16  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
DrAdmin vi ste :dumdum:
Lakše je kad postoji netko ako ništa bar da se možemo požaliti.
Hvala

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2009 20:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-04-2009 17:24
Postovi: 183
Lokacija: ravna slavonija
DrAdmin hvala za sve, i od mene :dumdum:
ipak ima netko tko misli na nas...
a sad u vezi uvećanog dd, zahtjev sam predala na hzmo 11.03.o.g. i do dana današnjeg ništa, ili da se ipak korigiriam nije ništa, tražili su nekoliko puta neke nadopune, ja im slala preporučeno naravno, i odjednom poziv na vještačenje negdje krajem 10 mjeseca
to smo odradili i sad čekamo rješenje...
u hzmo nam kažu da je rok da bi im iz socijalne skrbi poslali papire natrag sa vještačenja da bi oni ( hzmo) napisali rješenje, 3 mjeseca i do tada oni ne mogu ništa, taj rok je 5.12.o.g.
zaista nemam riječi, svaki dan očekujem nešto, a ono šipak...
e još kad nas odbiju, e onda će me čuti :cuss:
a i ovo da imamo pravo na uvećani dd smo slučajno čuli, :uho: kako bi tek bilo da smo čuli od njih

_________________
lucija 2004
otok l. koljena 07.07
punk. 08.07, 12.07
pogoršanje 04.08, decortin 1 mj
nastavak mtx, nalgesin, folacin
3. punk. 20.01.10 5mg lederlola i.a. desno koljeno
bez lijekova od 05.10
27.09.10. izliječena

trenutno smo u narančastoj fazi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2009 20:25  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
Ništa više nego vi @dragice i svi ostali, samo me boli i ljuti nepravda, lijenost i bahatost onih koji su plaćeni za posao koji ne rade.
Uh danas sam još dodatno nabrijan :box:
HA HA :lol6:

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 16-11-2009 20:34  Citiraj (i odgovori)  
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 12-10-2006 19:10
Postovi: 217
Lokacija: Dubrovnik
smartina zovite CZSS telefonom i pitajte što je s riješenjem ili još bolje pošaljite im požurnicu uz obrazloženje zašto vam treba, a i uz pitanje koliki je zakonski rok za vještaćenje i donošenje ma kakvog riješenja.
Pa to nema nigdje, da se toliko dugo riješeva slučaj u CZSS, osim da nemaju novca pa pronalaze način da vas otkantaju. 3 mjeseca kojeg spominju u HZMO je maksimalni rok, ali to ne znači da riješavanje toliko traje.
Pa kod nas CZSS riješava u 15-20 dana.

_________________
Pozdrav i do skorog pisanja
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr | http://www.dubrovnik-adriatic.com | http://www.dubrovnik.barovicbest.com |


Vrh
 Profil Web stranica  
 PostPoslano: 16-11-2009 20:58  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 10-04-2009 17:24
Postovi: 183
Lokacija: ravna slavonija
tako ću i napraviti, već sam planirala pa se ohladim, pa ajde valjda će poslati, pa opet ništa...
a znate kako neki kažu da u ravnoj salvoniji sporije teče vrijeme, pa se oni možda toga pridržavaju
što da im napišem u požurnici zašto mi treba rješenje, da ih malo uplašim i stresem?
inače radi se o hzmo u vukovaru i czss u vinkovcima

_________________
lucija 2004
otok l. koljena 07.07
punk. 08.07, 12.07
pogoršanje 04.08, decortin 1 mj
nastavak mtx, nalgesin, folacin
3. punk. 20.01.10 5mg lederlola i.a. desno koljeno
bez lijekova od 05.10
27.09.10. izliječena

trenutno smo u narančastoj fazi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 16-11-2009 21:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 08-04-2009 14:18
Postovi: 956
Lokacija: Zagreb
DrAdmin, hvala za sve i od mene. Ja sam Vas čak i citirala za nešto u Molbi za pravo na njegu...za SRV!
Kad se nitko drugi ne bori za nas onda ćemo mi sami!
Ja sad uredno sve prepisujem iz Zakona, pozivam se na članke...(a nije mi to struka) to je sve naša borba za našu djecu!
Al, nema veze barem ćemo naučit nešto!
Glavno da si međusobno možemo pomoć.

Cure, ja sam shvatila da u svim tim državnim službama pali jedino bit uporan do krajnje granice- toliko da si dosadan i sebi i njima! Od kad se toga držim, moram priznat da polako "dobivam" svoje. Tužno je to, al istinito.

Ja ću sad u HMZO predat Rješenje iz HZZO-a (koje nikako da stigne u originalu poštom :shock: ) i to osobno onoj referentici koja mi je zaprimila predmet (imam ime na dopisu koj mi je slala) i mislim ju zvat non-stop dok ne riješi DD. Napravit će valjda, ak ništa da me se riješi, da joj ne budem dosadna...Savjetujem to i svima vama! :mig:

_________________
R 07/03
JIA oligo koljena od 07/06
punkcije:11/06;04/08;03/09
Th:Movalis 7,5mg, Controloc 20mg, fizikalna+el.stim.
Ex Th:MTX 05/08-08/10, Decortin -08-09-10, Folacin
RF-, ANA-, HLA B51, DR51,52
bolest u mirovanju


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 148 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 2 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011