Sada je: 28-03-2024 12:03.

Evo i nas...curica 3god, JIA-poliartritis

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 63 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 PostPoslano: 06-11-2015 11:58  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 06-11-2015 08:16
Postovi: 2
Pozdrav dragi roditelji!
Da i ja podijelim naše iskustvo a i postavim nekoliko pitanja.
Mojoj kćeri je dijagnosticiran JIA sa 2 g i 4 mj,nateklo desno koljeno,jutarnja ukočenost,šepanje...,hospitalizirana 2 tjedna i iako je doktor već na početku shvatio o čemu se radi liječila se ibuprofenom 4 mj, punkcija koljena(bez kortića) i tek peti mjesec završila na Srebrenjaku kod Dr. Bukovac.Nova punkcija koljena,ovaj put sa inekcijom kortikosteroida,uvedena terapija medrola,movalisa,ranitala,metrotreksat-inekcija 1 put tjedno,fizikalna.Oteklina odmah splasnula,upala nestala ali zadebljanje sinovijske membrane ostalo preveliko + resice.I lijevo koljeno je zahvaćeno ali bez izljeva i upale a i resice su manje.
Godinu dana i 5 mjeseci smo na terapiji(medrol su postepeno skidali i ukinuli),radi povišenih jetrenih funkcija uveli i folacin a metrotrexat sada prima oralno umjesto inekcija(koje olakšanje).
Svaka druga kontrola uvijek nešto; ili povišene jetrene funcije ili izljev ili aktivnosti upale.
Mene zanima da li sinovijska membrana ikad dođe na normalnu debljinu i da li resice zauvijek nestanu, da li ima tko takva iskustva?!
Lijepi pozdravi


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 13-11-2015 11:20  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 06-11-2015 08:16
Postovi: 2
I da li iz vašeg iskustva znate za kakvu kremu ili kakav dodatak ishrani koji bi utjecao na smanjenje debljine sinovijske membrane i nestanak resica?!!!


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 17-11-2015 10:54  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 12-11-2015 14:38
Postovi: 1
Evo i mene.. Djecak 16 mjeseci.. 23.09. primio MMR vakcinu 10 dana poslje toga pocinje sepati na lijevu nogu. Ja primjeti oteklinu na koljenu al doktori sumnjaju na kokscitis.. Nakon povlacenja danima po bolnicama napokon nam postavljaju dijagnozu JIA.. Nalazi su ispocetka bili dobri al su nakon viroze koja nam se desila nakon izlaska iz bolnice naglo pogorsali visoka Se i nizak hemoglobin.. Jutranja ukocenost grozna koja je trajala po dva sata.. Na kraju nije uopste mogao ispruzit nogicu.. Nakon toga ga dr. stvalja 10 dana na medrol poslje kojeg je bilo malo poboljsanje.. Isli smo u Zg po jos jedno misljenje gdje nam je potvordjena dijagnoza. Nakon toga punkcija, otok spao on se normalno kretao nekih 15 dana al jutros opet nece na nogu uopste da stane.. Ocajna sam.. Otoka nema samo ta ukocnest.. I ponekad sepa.. E sad ne znam ima li to kakve veze sa homeopatijom jer sam mu pocela davati neki homeopatski lijek za ponistavanje nezeljenih efekata vakcine.. Citala sam da mora doci do pogorsanja da bi lijek djelovao.. Ima li neko iskustvo s tim?!


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 63 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 6 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011