Sada je: 19-03-2024 15:00.

pet-ct

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 2 poruka ] 
Autor Poruka
 PostPoslano: 25-01-2010 17:49  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 25-01-2010 17:44
Postovi: 1
* Uredi
* Prijavi post
* Citiraj (i odgovori)

pet-ct

PostPostao/la mjesec dana pon sij 25, 2010 10:46 am
Pozdrav
molim vas potrebna mi je pomoc. sestra mi vec 4 godine ima probleme sa limfnim cvorovima na vrati. dva puta su joj radili patohistolosku analizu i nijedan put nisu nista ustanovili. druga je bila prije tacno godinu. ona ima vise uvecanih cvorova sa desna strane vidljivih. to je cijeli grozd na snimku magneta od ljetos. citajuci po internetu i razgovarajuci sa ljudima slicnog iskustva otisli smo u Zagreb i na svoju ruku snimilki PET-CT. nalaz glasi ovako:
SUV max=5.7, SUV max=2.6 SUV max=1.1 ZAKLJUCAK: pojacan metabolizam glukoze u limfnim cvorovimana vratu desno, te u jednom malom desnom retroklavikularnom cvoru moze, s obzirom na intenzitet metabolicke aktivnosti biti i aktivne upalne i maligne etiologije, preporucujemo ev. ponoviti citolosku punkciju pod ultrazvukom ili biopsiju. Diskretno jaci metabolizam glukoze u leziji u gornjem medijalmnom kvadratu desne dojke otvorene etiologije morfoloski i metabolicki najvjerovatnije benigne takodjer se preporucuje analiza.
molim vas da li je neko imao slicno iskustvo? ona je u pripremama da ide negdje na stranu za vadjenje tih cvorova jer ove dvije operacije do sada su bile u bih. nema nikakvih bolova da bi to moglo biti neke upale. ako ima neko slica iskustva sa PET-CT neka se javi. neka dobra iskustva sto se tice ljekara, neke preporuke. molim za pomoc u velikoj sam panici... hvala svima


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 22-02-2011 22:52  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
J avam mogu pomoći samo jednim :grli: nadam se da će se netko javiti i pomoći na bilo koji način.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 2 poruka ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 1 gost.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011