Sada je: 28-03-2024 18:43.

Mama Vida- skočni zglob nakon kozica

Aktivne teme

Vremenska zona: UTC + 01:00


Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 67 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 PostPoslano: 13-01-2014 18:02  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
Vida super,mene osobno ljute te pedijatrice što same ne primjet6e kad nešto je,ali valjda sve one povlače se sa krvnim nalazima.Ali nema veze bitno da si uspjela dogovorit bar nešto,bit će to dobro.
Moja e razbolila sa nepune četiri godine,sve je nekako krenulo nakon preboljeni kozica,te neke upale grla,pa početak upale pluća i takva bol u koljenu kao što ti opisuješ u skočnom.Samo što je ona se žalila dva tjedna na bol,
ja tad nisam ništa primjetila da je nešto sa koljenom ( možda je bilo i sad bi sigurno vidjela jer sad imam neko iskustvo,i nije baš bilo ni na internetu bog zna što )Uglavnom štedila nogicu jedndo jutro koljeno ogromno otečeno,na hitnu tamo amo langeta, mirovanje, nakon dva dana preporuka reumatologu nakon preboljeni kozica tri mjeseca dijagnoza JIA . , a krenulo kao sinovitis koji u 99% slučajeva prelazi u JIA.uGLAVNOM DA SKRATIM moja kćer sad ima 11 i pol godina i sad je kao malo mirno,samo je na Movalisu,a bila je na decortinu,ibuprofenu MTX injekcije 4 g i skoro dvije tablete MTX.Mislilm da je najgore iza nas,ali da je ostavilo traga je,ima leukocite užasno niske ,konstantno povišeni AST-o a mandule smo operirali.Ali borimo se svaki dan,i nedamo se mi smo JIA osudili na doživotnu robiju i zatvorili ga u vrtićko doba :dada:

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-01-2014 16:32  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Bila sam na Srebrnjaku, uspjela sa sestrom dogovoriti termin 20.01., ajde ipak tjedan dana ranije.
Sad mu dajem 3x/dan po 5 ml ibuprofena, nakon jela- hvala Kate na uputama, čini mi se da ga danas na dodir manje boli, valjda zbod ibuprofena.

Dragice nisam bila polovila sve postove, mislila sam da je tvoja curka sad bez ikakve terapije ali naspram kortića i MTX samo Movalis mi zvuči više nego super.
Ja ću sad ko podobranac ali kakve su prognoze, da li se JIA uglavnom povlači do početka-kraja puberteta?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-01-2014 18:10  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Jel ti dr odobrila davanje ibuprofena ili dajes na svoju ruku? Pazi na sto veci razmak medju davanjima. A za jia, od kojeg ste jos daleko, ovisi kako kod koga, najvise ih se povuce do puberteta, a i ranije. Mi smo npr.p mirni vec 6 godina. Najgore je ako je jia, treba kontrolirati oci barem 7 godina svako 3 mjeseca.

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-01-2014 20:34  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Ma ona nema -pedica blage veze, na moj prijedlog je prepisala ibuprofen 4x7,5 ml ali kao da ga ne počnem davati bez nje???Kaj god to znači, ja sam ga počela davati u ned navečer jer mu je tu zglob već bio i blago otečen, nazvala ju u pon ujutro zbog uputnice i rekla joj da sam počela davati i priupitam ju još jednom za doziranje, onda je rekla da dajem 2x5 ml a ne onako kao što je 3 dana prije rekla. Ja sad dajem 3x5 ml ( sa razmacima od 5- 6 sati) i tako namjeravam nastaviti do pregleda koji je u pon, tako da će to onda biti punih 7 dana na ibuprofenu. Zakaj me pitaš jel odobrila?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-01-2014 21:08  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da vidim jesu li ped evoluirali u promptnom ljecenju otecenog zgloba..obicno trebaju tjedni da se vidi pravi ucinak nesteroidnih antireumatika tj ibuprofena, tako da samo nastavi do pregleda

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 14-01-2014 22:45  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Da, da evoluirali :lol6: Kad sam ju nazvala da kažem da malog boli zglob i da ja to povezujem s kozicama (počelo ga boljeti 2 tj od izbijanja kozica) i neka ga pošalje vaditi krv rekla je da kozice nemaju nikakve veze sa tim a kad sam došla slijedeći dan do nje i tražila uputnicu za reumatologa rekla mi je da ako me je strah i ako mislim svoje bolesti projicirati na dijete da se idem liječiti psihijatru i uputnicu mi nije htjela dati.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 19-01-2014 20:23  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
vida je napisao/la:
Bila sam na Srebrnjaku, uspjela sa sestrom dogovoriti termin 20.01., ajde ipak tjedan dana ranije.
Sad mu dajem 3x/dan po 5 ml ibuprofena, nakon jela- hvala Kate na uputama, čini mi se da ga danas na dodir manje boli, valjda zbod ibuprofena.

Dragice nisam bila polovila sve postove, mislila sam da je tvoja curka sad bez ikakve terapije ali naspram kortića i MTX samo Movalis mi zvuči više nego super.
Ja ću sad ko podobranac ali kakve su prognoze, da li se JIA uglavnom povlači do početka-kraja puberteta?



Super Vida znači sutra očekujemo dobre vijesti,ja cu vibrat da nije JIA.
A što se tiče moje kćeri u pravu si ,naspram MTX,decortina itd Movalis nam je ok,a nadam se da će sve biti dobro.
Iako je imala nedavno 5 dana bol u laktu, dr kaže da je bilo reaktivno.Smirilo se ali ostao je strah,neću misliti negativno i nadam se da će proći i prije puberteta.

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-01-2014 19:57  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Drage moje, prof H je potvrdio moju sumnju, radi se o reaktivnom artritisu, napravio uzv-izljev u desnom skočnom zglobu ali kaže da mu se čini prema nalazu uzv da to ne traje dugo, nadam se da će bar to imati utjecaja na ishod. Ali mu je unatoč tome što to ne traje dugo kvadriceps atrofirao pa od slijedećeg pon krećemo na fizikalnu. Ibuprofen je zamijenio sa pola tbl Movalisa, dao je zeleno svjetlo za vrtić. Danas smo odmah izvadili krv za RF,ANA i HLA tipizaciju, sutra idemo na zaraznu vaditi krv za serologiju na Mycoplasmu.
Na kontrolu bi trebali za 1, 5 mj ali ću sutra zvati sestru u reuma ambulantu pa se točno dogovoriti za termin za kontrolu, ali sigurnio ne prije od mjesec dana jer se toliko čekaju nalazi sa Rebra. Prof ništa ne prognozira, kaže vidjet ćemo...valjda će nam znati više reći dok budu gotovi nalazi i dok vidi kako dijete reagira na th.
A da sam luda od brige ne moram vam ni govoriti jer ste to i same prošle. Nadam se da ćete mi pomoći svojim znanjem i iskustvom :grli:


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-01-2014 20:45  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član
Avatar

Pridružen: 03-12-2008 14:23
Postovi: 1256
Lokacija: Zagreb
vida je napisao/la:
Drage moje, prof H je potvrdio moju sumnju, radi se o reaktivnom artritisu, napravio uzv-izljev u desnom skočnom zglobu ali kaže da mu se čini prema nalazu uzv da to ne traje dugo, nadam se da će bar to imati utjecaja na ishod. Ali mu je unatoč tome što to ne traje dugo kvadriceps atrofirao pa od slijedećeg pon krećemo na fizikalnu. Ibuprofen je zamijenio sa pola tbl Movalisa, dao je zeleno svjetlo za vrtić. Danas smo odmah izvadili krv za RF,ANA i HLA tipizaciju, sutra idemo na zaraznu vaditi krv za serologiju na Mycoplasmu.
Na kontrolu bi trebali za 1, 5 mj ali ću sutra zvati sestru u reuma ambulantu pa se točno dogovoriti za termin za kontrolu, ali sigurnio ne prije od mjesec dana jer se toliko čekaju nalazi sa Rebra. Prof ništa ne prognozira, kaže vidjet ćemo...valjda će nam znati više reći dok budu gotovi nalazi i dok vidi kako dijete reagira na th.
A da sam luda od brige ne moram vam ni govoriti jer ste to i same prošle. Nadam se da ćete mi pomoći svojim znanjem i iskustvom :grli:
ž


Vida kad budu RF i ostali nalazi gotovi više ćemo znati,zasad nemoj paničariti iako je teško,kako god mi podnosili teško i žderali sebe nećeš ništa promjeniti.
Sutra nas čekaju naši problemi,najbolje sjedi i polako sve saberi na jednu hrpu,kreni prsa u prsa sa dijagnozom ,nemoj dozvolit da te tuga i očaj obuzmu (kažem teško je ).Novi dan je novi početak,kreni sa fizikalnom i daj sve od sebe iako ne sumnjam uopće da nećeš :dumdum: Bit će to dobro,ja se već sad mogu kladiti da i vi uskoro budete na temi " IZLIJEČENI".

_________________
dobar dan... ja sam stara Dragica ...samo igram za tim ozdravljenje pa otud broj 1:-)


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 20-01-2014 22:12  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 21-05-2010 11:24
Postovi: 214
Vida žao mi je što su ti se sumnje obistinile, i što da ti kažem drži se! Ti možeš biti sretna,jer si već puno učinila za svoje djete time što nisi čekala usporene reakcije "žustrih" liječnika, nego si uzela
stvar u svoje ruke, i bolest uhvatila u samom startu, a to daje ogromnu prednost odličnom ishodu! :dumdum:

_________________
curica 07/04
12/06 dijagnoza JIA
(lijevi gležanj,koljeno,prst na ruci i prst na nozi)

03/07 MTX,folacin,ibuprofen
12./09 pokušaj smanjivanja MTX-pogoršanje(12 mg)
08/10 punkcija lijevog gležnja
11/10 punkcija 2. put
11/10 Medrol 32 mg


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-01-2014 15:05  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Vida, sve je to OK. Nema još dijagnoze JIA, na vrijeme ste došli i velike su šanse za vječni oporavak nakon ove ture. Milijon je reaktivnih artritisa koji se rješe brzo i lagano, pa dijagnoze juvenilnog ni nema. Važno je da upala dugo ne stoji, da ne pređe u kroničnu upalu, jer onda se teže liječi, ali i to se da liječiti.
Sad odahni kad ste uhodali lječenje, nema mjesta panici.
Informiraj se o promjeni prehrane, uvođenju protupalne hrane tipa kurkume, ananasa, borovnica..redovito razgibavanje zglobova nekim vježbama...sve normalno kao mama zdravog djeteta koje ima sklonost jače reagirati zglobom na upale u tijelu :grli:

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-01-2014 15:53  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Hvala vam hrabre mame na riječima ohrabrenja.


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-01-2014 21:01  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Sad se žali da ga boli i palac na suprotnoj nozi, ne vidim nikakvih promjena ali ga boli kod pomicanja, da samo nastavim sa Movalisom i čekam?


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-01-2014 21:13  Citiraj (i odgovori)  
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 18-06-2008 14:05
Postovi: 2112
Lokacija: Zagreb
Da, nastavi

_________________
Anita Moorjani "Ponovno rodjena"


Vrh
 Profil  
 PostPoslano: 21-01-2014 21:22  Citiraj (i odgovori)  
Član
Član

Pridružen: 10-01-2014 21:37
Postovi: 33
Ma da a jel trebam zvati i prijaviti da se bol javila i na drugom mjestu ili da čekam do kontrole 27.02. ili barem par dana pa da vidimo jel Movalis djeluje?


Vrh
 Profil  
Prikaži poruke :  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možete slati/uređivati poruke/odgovarati].  [ 67 poruka ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika: / i 16 gostiju.


Ne možete započinjati nove teme.
Ne možete odgovarati na poruke.
Ne možete uređivati svoje poruke.
Ne možete izbrisati svoje poruke.
Ne možete slati privitke.

Traži:
Izaberi forum:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group • HR (CRO) autor baze Ančica Sečan | prilagodio Roberto Machiedo
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009
Modified by Roberto Machiedo, Zajedno do zdravlja © 2006-2011